Rahvusvahelise võistlusprogrammi EurAsia žürii


NANA DJORDJADZE
Gruusia
 
Nana Djordjadze on Gruusia filmirežissöör ja -produtsent, Euroopa Filmiakadeemia liige 1994. aastast. Hariduselt on ta arhitekt ja hiljem omandas Tbilisis ka filmilavastaja kutse, samuti osalenud näitlejana mitmetes Gruusia filmides. Alates 1987. aastast osalenud paljude mainekate filmifestivalide žüriides. Ta on mitmete auhinnatud lühifilmide, mängufilmide, dokumetaalfilmide ja ka teleseriaaride (nt Lermontov, 2006) autor. Eesti  publikule peaks olema tuttavad tema mängufilmid “Robinsonaad e minu Inglise vanaisa”  (1986) ja “Armunud kokk” (1997) Pierre Richardiga peaosas. Tema telefilmi “Help Me on up the Elbrus” (1981) ja dokumentaalfilmi “A Little about Georgia” (1993) näitamine keelati poliitilistel põhjustel. Tema film “Vikerkaaretegija” linastub ka käesoleval PÖFFil. 


FERNANDA SILVA
Portugal 

Fernanda Silva on õppinud avalikke suhteid ja inglise keelt Cambridge’is. 1988. aastast töötab ta FESTROIA rahvusvahelise filmifestivali programmidirektori ja kunstilise juhina.  Praegu on ta FESTROIA festivali juht, samuti CICAE (Confédération Internationale des Cinémas D´Art et D´Essay) nõukogus ning Euroopa Filmiakadeemia (EFA) liige. Ta on osalenud žürii liikmena mitmetel rahvusvahelistel filmifestivalidel Portugalis, Brasiilias,  Hispaanias, Indias, Venemaal, Sloveenias jne. Samuti on ta olnud CICAE žürii liige San  Sebastianis ja Veneetsias. Praegu koostab ta programme ka kahe Setubali (Portugali) munitsipaalkino jaoks ning kirjutab filmialaseid artikleid.


JOS STELLING
Holland

Jos Stelling, kes küll ei ole saanud filmiharidust, tegi oma lavastajadebüüdi 1974. aastal filmiga “Mariken van Nieumegen”, mis valiti esimese Hollandi filmina ka Cannes võistlusprogrammi. 1981. aastal asutas ta Hollandi Filmipäevad (Dutch Film Days), mis keskendusid eelkõige hollandi lavastajate tutvustamisele. Praeguseks on üritusest kujunenud Hollandi Filmifestival (Dutch Film Festival). Hetkel juhib Stelling Urtechtis art house kino/restorani “Springhaver”. 2004. aastal alustas samas linnas tegevust tema juhitud visuaalse kunsti keskus Louis Hartlooper Complex. Tuntud on Jos Stelling eelkõige oma auhinnatud lühifilmide seeriaga “Erotic Tales” (The Waitingroom, 1995; The Gas Station, 2000; The Gallery, 2003), mida on näidatud sadadel festivalidel. Jos Stellingut on korduvalt tunnustatud filmi ja kultuuri valdkonnas nii kodumaal kui mujal. Viimastel aastatel on ta pidanud loenguid Moskva, Kiievi, Tšehhi (Hradiste), Poola (Zwierzyniec) ning Peterburi filmikoolides. 12. Tallinna Pimedate Ööde Filmifestivalil linastub tema uusim film "Duska". 


RAIN TOLK
Eesti

Rain Tolk on töötanud ajakirjaniku, produtsendi ja näitlejana. Tema osalusel vändatud Veiko Õunpuu lühifilm “Tühirand” pälvis 2006. aastal parima Eesti filmi tiitli ja PÖFFil Scottish  Leader Eesti filmide konkursi auhinna. Rolli põhjal valiti ta Eestit esindama Euroopa  prestiižsesse noorte näitlejate programmi “Shooting Stars”. Eelmisel aastal korjas “Sügisball”, kus ta samuti mängis peaosa, auhindu mitmetelt rahvusvahelistelt filmifestivalidelt sh 64. Veneetsia rahvusvaheliselt filmifestivalilt Orizzonti sektsiooni peaauhinna. Rain Tolgi lavastajadebüüt oli koostöös Andres Maimikuga 2007. aastal valminud “Jan Uuspõld läheb Tartusse”. 


BRIAN YUZNA Indoneesia/Ameerika Ühendriigid 

Brian Yuzna on üks modernse fantaasia/õudusfilmi žanri rajajaid, samuti näitleja, stsenarist, produtsent ning lavastaja. Ta on sündinud Filipiinidel, üles kasvanud ning hariduse  omandanud Kesk-Ameerikas (Nicaraguas, Panamas, Puerto Ricos) ning asunud 1980. aastatel elama Ameerika Ühendriikidesse. Tema auhinnakappi kuuluvad trofeed  mainekatelt fantaasia- ja õudusfilmide festivalidelt filmide eest nagu näiteks “Return of the Living Dead III”, “Faust: Love of the Damned”, “The Dentist”, kui nimetada vaid üksikuid. Viimastel aastatel on Brian Yuzna olnud hispaania filmikorporatsiooni Filmax all tegutsenud stuudio Fantastic Factory kaasomanik (koos Julio Fernandezega), kus on sündinud mitmed nüüdisaegse hispaania õudusfilmi hitid nagu “Dagon” (rež Stuart Gordon), “Darkness” (rež Jaume Balgueró), “Romasonta” (rež Paco Plaza) jne. 


 

prg. mart kalmo