Tridensi Balti täispikkade filmide konkursi žürii


PIRET TIBBO-HUDGINS Eesti

Piret Tibbo-Hudgins on lõpetanud Moskva Üleliidulise Riikliku Kinematograafia Instituudi filmi- ja telemajanduse eriala. Pärast lõpetamist töötas ta viis aastat Tallinnfilmis ning Eesti taasiseseisvumise järel tegutses muusikakriitikuna Soomes ja kirjutas muusikat teatrile. 1995. aastal oli Piret üks Allfilmi asutajatest ning täitis 1995–2002 Allfilmi tegevdirektori kohustusi, töötades samas ka tootmisjuhi ja produtsendina. Aastast 2002 on ta Allfilmi produtsent. Piret on Eesti Filmitootjate Liidu nõukogu liige ning õpetab Tallinna Ülikooli Balti Filmi- ja Meediakoolis.


YORAM ALLON 
Suurbritannia 

Yoram Allon, filmikriitik ja -teoreetik, juhib praegu ühte mainekamat filmikirjandusega tegelevat kirjastust Inglismaal, Wallflower Pressi, mis muuhulgas annab juba 45 aastat välja filmikataloogi International Film Guide. Ta on õpetanud rahvusvahelist poliitikat erinevates Suurbritannia ülikoolides.


Dr HANS-JOACHIM SCHLEGEL
Saksamaa

Dr Hans-Joachim Schlegel, filmiajaloolane ja -kriitik. Juhib interdistsiplinaarset sümpoosiumi Kesk- ja Ida-Euroopa filmlidele keskenduval festivalil “goEast” Wiesbadenis; osalenud rahvusvahelise filmifestivali “Shaken`s Stars” (Alma-Ata) korraldamisel (varasemalt olnud tegev ka Berliini, Veneetsia, Montreali, Oberhauseni, Nyoni ja Leipzigi festivalide juures). Ta peab loenguid erinevates filmi- ja ülikoolides nii Saksmaal kui ka mujal. Mitmete raamatute autor, toimetanud ja tõlkinud Eisensteini ja Tarkovski tekste. 1989. aastal pani Nyoni festivali jaoks kokku esimese Lääne publikule mõeldud retrospektiivi ja trükise Nõukogude Balti dokumentaalfilmide kohta, mida näidati ka 1990. aastal Berliinis. Slovakkia Kunstiakadeemia (VSMU) audoktor, Euroopa Filmiakadeemia, FIPRESCI ja Interfilmi liige. 


MARTIN MARYSKA
USA 

Martin Maryshka alustas oma karjääri Tšehhis teatris, õppis sejärel kunsti ja filmi Šveitsis ja Californias ning jõudis loogilist teed pidi edasi Hollywoodi. Ta on olnud tegev enam kui 50 mängufilmi juures, mille lavastajateks on olnud teiste hulgas David Lynch, Robert Altman ja John Schlesinger. Maryska põhierialaks on helikujundus, kuid ta on töötanud ka stsenaristi, produtsendi ja stsenaariumi konsultandina. 

STEDE INGRAM
Leedu

Stede Ingram kasvas üles USAs Washingtoni osariigis, lõpetas Browni Ülikooli 1992. aastal ning asus elama Kaunasesse. Ta on üks ACME Grupi loojatest 1993. aastal ning aitas asutada ka firma ACME Film 1999. aastal, millest on kujunenud üks suurimaid filmilevitajaid Baltimaades. Praegu on Stede üks ACME Filmi tegevjuht.

prg. mart kalmo