NETPAC (Aasia Filmikunsti Edendamise Võrgustik) žürii

ANDRIS FELDMANIS
Eesti

Andris Feldmanis on lõpetanud Tartu Ülikooli filosoofiateaduskonna ajaloo osakonna. Ta on töötanud Eesti Päevalehe kultuuritoimetuses reporteri ja filmitoimetajana, samuti tõlkinud mitmeid raamatuid (nt Terry Pratchetti teosed) ning proovinud kätt amatöörfilmi ja stsenaristika alal. Praegu on ta copywriter reklaamiagentuuris Tank ning vabakutseline filmikriitik.


ASHLEY RATNAVIBHUSHANA
Sri Lanka 

Ashley Ratnavibhushana juhib Sri Lankal Aasia Filmikeskust ning on sealse kinokunsti olulisim vahendaja maailmale. Ta on ka Aasia Filmikunsti Edendamise Võrgustikku (NETPAC) asutaja ning praegu selle tegevjuht ja NETPAC žürii koordineerija. Ta on ajakirja Cinesith asutajatoimetaja ning teeb koostööd paljude filmialaste väljaannetega. Raamatu Technical Aspects of Cinema (1975) autor, Profiling Sri Lankan Cinema (2000) kaasautor, kaastoimetaja LJP – Lester James Peries Life and Work (2005). FIPRESCI & NETPAC žüriiliikmena on Ashley Ratnavibhushana osalenud väga mitmetel festivalidel Londonis, Locarnos, Berliinis, Tokios, Singapuris, Rotterdamis, Vesoulis, Amiensis, Jeonjus, Cinefanis, Keralas, Mumbais jne. 


MARA MATTA
Itaalia

Mara Matta on Itaalias õppinud Aasia keeli ja kultuuri (hiina, tiibeti ja india), samuti lõpetanud Lõuna- ja Kesk-Aasia õpingud Napoli Ülikoolis (Phd). Ta on spetsialiseerunud Tiibeti teatri ja kinokunstile ning laiemalt ka Aasia kinole ja nüüdisaegsele kirjandusele. Alates 1996. aastast pikemalt reisinud ja elanud Hiinas, Tiibetis ja Indias. Teinud koostööd erinevate filmifestivalidega (Napolis, Asiatica Film Mediale). Praegu on Mara Matta seotud Tiibeti teatrit ja kino käsitleva projektiga.

 

prg. mart kalmo