FIPRESCI (Rahvusvaheline Filmikriitikute Ühing) žüriiMARGRET KÖHLER
Saksamaa

Margret Köhler on õppinud politoloogiat (Dipl. sc.pol) ja pedagoogikat (M.A.) Müncheni Ülikoolis. Praegu töötab ta samas ülikoolis ning Noorte Filmija Teleinstituudis. Ta on teaduslike artiklite autor, teledokumentaalide ja -mängufilmide toimetaja ja režissöör. Ta on olnud mitme rahvusliku ja rahvusvahelise žürii liige, samuti Saksa filmiauhinna žürii liige. Ühtlasi on ta filmikriitika professor Müncheni Saksa Ajakirjanduskoolis, samuti vabakutseline ajakirjanik väljaannetes nagu Blickpunkt: Film, Film-Dienst, Abendzeitung München. 


BLAGOJA KUNOVSKI
Makedoonia

Blagoja Kunovski on filmikriitik Makedoonia raadios ja televisioonis MRTV ning programmijuht rahvusvahelise filmifestivali "MANAKI BROTHERS" juures. Ta on art-house kino "Frosina" ning Euroopa Filmipäevade CINE DAYS initsiaator Skopje noorte kultuurikeskuses. Blagoja Kunovski teeb koostööd filmiajakirjaga KINOPIS (Macedonian Cinemateque) ning mitemeteteiste väljaannetega. Ta on raamatu "RAIN – The World About Milcho Manchevski's BEFORE THE RAIN" kaasautor. FIPRESCI žüriiliikmena on ta osalenud Cannes'i, Veneetsia (kolm korda), Londoni, Berliini, Valladolidi, Viini, San Sebastiani, Mannheim-Heidelbergi, Locarno, Bergamo ja Istanbuli (žürii esimees) filmifestivalidel. 


ANDRES LAASIK Eesti

Andres Laasik on lõpetanud Peterburi Teatriakadeemia 1986. aastal ning magistriõpingud Tartu Ülikoolis 2005. aastal. Aastatel 1986-1992 töötas ta erinevatel ametikohtadel Kultuuriministeeriumis ja Eesti Teatriliidus, kuni 1997. aastani oli dramaturg Eesti Draamateatris. Alates 1997. aastast on Andres Laasik Eesti Päevalehe filmi- ja teatrikriitik. Ta on kirjutanud ajakirja "Teater. Muusika. Kino." ning erinevatele väljaannetele Soomes, Leedus, Saksamaal ja Kuubal. Aastatel 2003–2005 oli ta Eesti Kultuurkapitali nõukogu liige.

prg. mart kalmo