Nõukogude lugu
The Soviet Story Režissöör: Edvins Snore


See lugu räägib ühendatud jõududest, mis aitasid natsidel juutide vastu võidelda ning mis oma rahvast hävitasid. Need jõud võidutsesid Lääne abiga 1945. aasta 9. mail. Sooritatud kuriteod muudeti tabuteemaks ning Euroopa kõige mõrvarlikuma režiimi lugu on maha vaikitud. Kuni praeguseni...

Film räägib Nõukogude korrast ning sellest, kuidas Nõukogude Liit Natsi-Saksamaad holokaustile õhutas. Filmis näidatakse hiljuti avastatud arhiivdokumente, mis on selle kõige tõestuseks. Endiste Nõukogude Armee salaluureohvitseridega tehtud intervjuud paljastavad hulga šokeerivaid detaile:
- Suur Ukraina näljahäda (1932/33)
- Katõni veresaun (1940)
- SSi ja KGB partnerlus
- Nõukogude massiküüditamised
- GULAGi meditsiinilised eksperimendid

NÕUKOGUDE LUGU uurib ka Nõukogude pärandi mõju tänapäeva Euroopale. Jälgige ekspertide ja Euroopa parlamendisaadikute arutlusi selle üle, mis mõju on olnud massimõrvade toimepanemise valikulistel hoiakutel ning kohtuge naisega, kes kirjeldab oma vastsündinud poja matmist GULAGi koonduslaagris. NÕUKOGUDE LUGU räägib valust, ebaõiglusest ja amoraalsest poliitikast.


Festivalid ja auhinnad: Riga Arsenal
Lingid: Koduleht, Treiler

Programm: Tridensi Balti täispikkade filmide konkurss

Riik: Läti
Aasta: 2008
Pikkus: 86
Keel: inglise
Produtsent: Kristaps Valdnieks
Stsenarist: Edvins Snore
Režissöör: Edvins Snore
Operaator: Edgars Daugavvanags
Muusika: Extreme Music
Montaaž: Edvins Snore
Tootja: SIA „Labvakar


Kommentaarid(4)
Edvins Snore

Edvins Snore (s. 1974) on raamatu "Nõukogude lugu" autor, mille alusel on valminud ka samanimeline dokumentaalfilm - Snore'i esimene katsetus kinovallas.
Filmi tegemiseks kulus tal 10 aastat ettevalmistusi ja see võeti üles seitsmes riigis - Venemaal, Ukrainas, Lätis, Saksamaal, Prantsusmaal, Suurbritannias ja Belgias.

The Soviet Story (2008, doc)


Esmaspäev, 01. detsember 17:00
Kinomaja
Külaline: Režissöör Edvins Snore
Lisa oma kavva   Osta pilet

Reede, 05. detsember 14:00
Sõprus
Lisa oma kavva   Osta pilet

prg. mart kalmo