Hirmõnnelik
Frygtelig lykkelig Režissöör: Henrik Ruben Genz


Segastel asjaoludel linnast kuhugi Taani pärapõrgusse saabuv politseinik Robert satub külla, mida ümbritsevad udused sood. Mineviku varjud järgnevad talle ja paha vibe hakkab vaikselt looma. Külaelu konnatiiki kukkunud konstaabel ei oska veel uneski näha neid vapustusi, mida kuri saatus talle varuks pannud on.

Asjad lähevad kiiresti käest ära, kui Robert kohtab ahvatlevat Ingerliset ja põrkab kokku tema vägivaldse mehega, kes on erakordselt armukade ja jõhker tüüp. Peategelane mässib ennast korralikult sisse, peas aina hullemini vasardav küsimus: "Kas tuleb välja või ei?".

On öeldud, et HIRMÕNNELIK on skandinaavia film noir. Vähemalt sama hästi võib seda määratleda ka klassikalise vesternina - väikelinnas ametisse astunud šeriff avastab, et tema ametiraha on päikeses sätendav märklaud ja Metsiku Lääne seaduste järgi mõistavad õigust
hoopis teised mehed.

Pilt on piisavalt groteskne ja lugu meisterlikult jutustatud, et mõjuda mitte lihtsat sotsiaalporno vaid sünge ja satiirilise põnevikuna. Ootamatu pöördena avastab konstaabel enda jaokskülaühiskonna põhiväärtused nagu suletus,naabrivalve, õlu ja kaardimäng.

Plusspunktid veidrike kaadri eest - ehe üle-võlli kompott.

Film pälvis tänavusel Karlovy Vary filmifestivalil parima linateose peapreemia.

Kristjan Ots


Festivalid ja auhinnad: Karlovy Vary (Best Film), Reykjavik, Hamburg
Lingid: Treiler

Programm: Põhja valgus

Riik: Taani
Aasta: 2008
Pikkus: 95
Keel: taani
Produtsent: Thomas Gammeltoft
Stsenarist: Henrik Ruben Genz, Dunja Gry Jensen
Režissöör: Henrik Ruben Genz
Operaator: Jørgen Johansson
Muusika: Kåre Bjerkø
Montaaž: Kasper Leick

Osatäitjad: Jakob Cedergren, Kim Bodnia, Lene Maria Christensen, Lars Brygmann

Tootja: Fine & Mellow Productions A/S


Kommentaarid(0)
Henrik Ruben Genz

Henrik Ruben Genz (s. 1959 Gram, Taani) lõpetas 1995. aastal Taani Rahvusliku Filmikooli. Samal aastal pälvis tema "Ristteed" Müncheni tudengifilmi festivalil parima filmi ja stsenaariumi auhinna. Genzi lühifilmidest on seni edukaim olnud "Vend, mu vennake" (1998), mis tõi talle Oscari-nominatsiooni ja Berliini festivalil Klaaskaru. Genzi esimene täispikk mängufilm "Just nagu Hodder" (2003) on võitnud preemiaid mitmetel festivalidel, sh Chicagos, Londonis, Poznanis ja Zlinis.
Genzi järgmine film "Hiinamees" linastus PÖFFil 2006. aastal. Tänavu Karlovy Varys parima film
Kristallgloobuse pälvinud HIRMÕNNELIK on tema kolmas täispikk mängufilm.

Omveje (Cross Roads, 1995), Bror, min bror (Theis and Nico, 1998), En som Hodder (Someone Like Hodder, 2003), Kinamand (Hiinamees, PÖFF 2005), Frygtelig lykkelig (Terribly Happy, 2008)


Laupäev, 29. november 14:00
Cinamon PÖFF II (ingliskeelsed subtiitrid)
Lisa oma kavva   Osta pilet

Neljapäev, 04. detsember 21:00
Vene Teater (ingliskeelsed subtiitrid)
Lisa oma kavva   Osta pilet

prg. mart kalmo