Koidupiir
La Frontière de l'aube Režissöör: Philippe Garrel


Tunnustatud prantsuse vanameistri Philippe Garreli viimane film, nagu ka tema mitmed eelnevad, on ajatu, kummastav ja autobiograafiliste sugemetega lugu armastusest ja teostumata võimalustest.

Fotograaf Francois' ja filmitähe Carole'i pöörane armulugu jääb noormeest kummitama ka pärast naise enesetappu. Ehkki armastus Carole'iga näib olevat jäädavalt kaotatud ja ainus alles jäänud valiku rahulik pereelu Éve'iga, tõstatab film järkjärgult küsimuse, kas saab kunagi välistada valikut ennasthävitava armastuse kasuks?

Garreli kinematograafilisest meisterlikkusest tulenevalt on KOIDUPIIR film, mida tasub vaadata esitamisviisi pärast sama palju või rohkemgi kui esitatava loo pärast, sest esimeses on autori käekiri ja kohaolu tunda sama palju kui viimases. Nüüdisaegses kinos prevaleerivale tempokusele vastandlikult on tegemist aeglase filmiga, mis vahel venitab hetke peaaegu narratiivi katkemispunktini, seejärel hoogustudes ja jutustamisega edasi liikudes. Ühelt poolt vihjab Garrelli mustvalge pilt oma intiimse, ent heitliku jutustamislaadiga prantsuse uue laine stiilile, teiselt poolt kombineerib ta seda 'genrebender' taktikaga, kus draama nii pildis kui ka helis õudusžanriga flirtima hakkab. Tulemus on film, mis on napp, ent jõuline, aeglane, samas kaasakiskuv.

Katre Pärn


Festivalid ja auhinnad: Cannes (in competition), Melbourne, San Sebastian, Vienna
Lingid: Treiler

Programm: Foorum

Riik: Prantsusmaa, Itaalia
Aasta: 2007
Pikkus: 106
Keel: prantsuse
Produtsent: Edouard Weil
Stsenarist: Philippe Garrel, Marc Cholodenko, Arlette Langmann
Režissöör: Philippe Garrel
Operaator: William Lubtchansky
Muusika: Jean-Claude Vannier, Didier Lockwood
Montaaž: Yann Dedet

Osatäitjad: Louis Garrel, Laura Smet, Clémentine Poidatz, Emmanuel Broche, Olivier Massart

Tootja: Rectangle Productions


Kommentaarid(0)
Philippe Garrel

Philippe Garrel (s. 1948, Pariis, Prantsusmaa) alustas filmikarjääri 1964. aastal lavastatud linateosega "Les Enfants Désaccordés". 1982. aastal võitis Garrel Jean Vigo auhinna filmi eest "L'Enfant Secret". Aastate jooksul on tema filme saatnud edu Veneetsia filmifestivalil - ta on võitnud Hõbelõvi 1991. a filmiga "J'entends Plus la Guitare", tema "Le Vent de la Nuit" kandideeris 1999. a Kuldlõvi auhinnale ja 2005. a võitis ta seal parima režissööritöö eest Hõbelõvi filmiga "Les Amants Réguliers". KOIDUPIIR on tema 20. täispikk mängufilm.

valik/selected: Marie pour mémoire (1968), Le révélateur (1968), L'enfant secret (1979), Liberté, la nuit (1983), Les baisers de secours (1988), J'entend plus la guitare (1990), Le vent de la nuit (1998), Sauvage innocence (2001), Les amants réguliers (Regular Lovers, 2004), La frontiere de l'aube (Frontier of Dawn, 2008)


Laupäev, 29. november 23:00
Sõprus (ingliskeelsed subtiitrid)
Lisa oma kavva   Osta pilet

Pühapäev, 07. detsember 23:00
Sõprus (ingliskeelsed subtiitrid)
Lisa oma kavva   Osta pilet

prg. mart kalmo