Gulabi kuulujutud
Gulabi Talkies Režissöör: Girish Kasaravalli


Ühel Indiale kuuluvatest saartest on küla ja siin elavad põhiliselt kalamehed koos oma peredega. Küla näeb välja nagu üks India küla ikka, koloriitselt mahlakas, ehk natuke turistlikum kui argielus aga põhimõtteliselt mitte palju. Ehe India koloriit on selle filmi üks voorusi.

Loo keskmes on mahlakas naiskarakter, kes satub kogukonnas põlu alla, sest ta mees on noorema naise juurde läinud. Samas aga ei saa külarahvas Gulabist üle ega mööda, sest naisel on ravitseja-ämmaemanda oskused. Oma üksindust püüab Gulabi leevendada generaatori peal töötava rändkino ohjeldamatu vaatamisega. Kord aga juhtub, et külavanema tütre sünnitus algab just siis, kui rändkino on taas kõlas käimas. Gulabi saadakse sealt välja ainult lubadusega, et talle hangitakse koju pann, millega saab vaadata filme
tervest maailmast. Suures lubamise hoos aga ununeb fakt, et saarekesel pole elektrit ja Gulabil mõistagi pole televiisorit... Lubadus aga vajab kuidagi moodi täitmist...

Taas üks ütlemata posiitivselt mõjuv film, vaatamata sellele, et juttu tuleb seal üsnagi tõsistest asjadest. Loo keskmes olev tõeliselt lennukas, rahvuslikust koloriidist kantud naisterahva karakter tõendab, et me saame üle igast raskusest, mida elu meile ette veeretab.

Tiina Lokk


Festivalid ja auhinnad: Osian's Cinefan
Lingid:

Programm: Rahvusvaheline võistlusprogramm EurAsia

Riik: India
Aasta: 2008
Pikkus: 115
Keel: kannada
Produtsent: Basanikumar Patil, Amrita Patil
Stsenarist: Girish Kasaravalli
Režissöör: Girish Kasaravalli
Operaator: S Ramachandra Aithal
Muusika: Isaac Thomas, Kottukapally
Montaaž: M N Swamy, S Manohar

Osatäitjad: Umashree, K G Krishnamurthy, M D Pallavi, Praveera

Tootja: Basant Productions


Kommentaarid(5)
Girish Kasaravalli

Girish Kasaravalli on üks India sõltumatu kino olulisemaid esindajaid India kaasaegses filmis. India Filmi- ja Televisooniinstituudis õppinud Kasaravalli filmid keskenduvad probleemidele sotsiaal- ja poliitsfääris. Tema eelmine film “In the Shadow of the Dog” võitis žürii eriauhinna suurimal Araabia filmide festivalil Osian’s Cinefan Indias 2006. aastal.

(selected): Avashesh (1975), Tabarana Kathe (1986), The Ritual (1991), The Dwelling (1991), Thai Saheba (1997) Dweepa (2001), In the Shadow of Dog (2006), Gulabi Talkies (2008)


Kolmapäev, 03. detsember 17:30
Coca-Cola Plaza 2 (eesti- ja ingliskeelsed subtiitrid)
Lisa oma kavva   Osta pilet

Neljapäev, 04. detsember 22:00
Sõprus (eesti- ja ingliskeelsed subtiitrid)
Lisa oma kavva   Osta pilet

Laupäev, 06. detsember 20:30
Athena Keskus (eestikeelsed subtiitrid )
Lisa oma kavva   Osta pilet

prg. mart kalmo