Külaline
The Visitor Režissöör: Tom McCarthy


Küllap tunnete ära kogenud näitleja Richard Jenkinsi tänu tema paljudele rollidele filmides ("Kuningriik") ja televisioonis ("Mulla all"), kuid oma elus end võõrana tundva ülikooliprofessori rolliga teeb Jenkins läbimurde, mis tõstab ta kindlasti auhinnanominentide nimekirjadesse.

Jenkins mängib üksildast ja emotsioonideta professor Walter Vale'i, kes on sattunud melanhoolia ja vaevuste keerisesse ning kes lihtsalt kulgeb läbi elu, tundmata naudingut ja valu. Reisides konverentsile New Yorki, avastab ta, et tema korteris elavad noored ebaseaduslikud immigrandid. Tema esimene reaktsioon on vägivaldne ja kaitsev, kuid õige pea avastab ta end üha rohkem nende noorte inimeste täbara olukorraga seotud olevat - eriti pärast seda, kui tänavamuusikust noormees arreteeritakse ja politsei ähvardab ta tema kodumaale tagasi saata. Peaaegu oma tahte vastaselt avastab professor taas enda inimlikkuse ning riskib oma elu stabiilsusega, üritades päästa seda noort meest ja toetada tema murelikku ema, kes on tulnud New Yorki oma pojale appi. Olles humaanse filmikunsti tipp, kutsub see film oma osatäitjaid ja publikut üles otsima lootust ja usku isegi küünilisuse ja korruptsiooni keskelt.

Parima filmi auhinna võitjana Deauville'i filmifestivalil ning parima näitleja auhinna võitjana Moskva filmifestivalil on see üks selle aasta parimaid väärtfilme!

Sandy Mandelberger


Festivalid ja auhinnad: Toronto, Sundance, Edinburgh, Karlovy Vary, Moscow (Best Actor - Richard Jenkins), Warsaw, Melbourne
Lingid: Koduleht, Treiler

Programm: Panoraam

Riik: USA
Aasta: 2007
Pikkus: 103
Keel: inglise, prantsuse
Produtsent: Mary Jane Skalski, Michael London
Stsenarist: Tom McCarthy
Režissöör: Tom McCarthy
Operaator: Oliver Bokelberg
Muusika: Jan A. P. Kaczmarek
Montaaž: Tom McArdle

Osatäitjad: Richard Jenkins, Hiam Abbass, Haaz Sleiman, Danai Gurira

Tootja: Groundswell Productions


Kommentaarid(1)
Tom McCarthy

Thomas McCarthy (s. 1969, New Jersey, USA) õppis Bostoni Kolledžis ja Yale'i Ülikooli draamakoolis. Ta on töötanud filmi- ja teatrinäitlejana nii teles kui ka filmides, nagu "Head õhtut ja õnn kaasa", "Syriana" ja "Meie isade lipud". Tema debüütfilm "Jaamaülem" võitis kaks auhinda 2003. aasta Sundance'i filmifestivalil ja BAFTA´auhinna parima originaalstsenaariumi eest. KÜLALINE on tema teine täispikk film lavastajana.

The Station Agent (2003), The Visitor (2007)


Pühapäev, 30. november 22:00
Cinamon PÖFF I (eestikeelsed subtiitrid)
Lisa oma kavva   Osta pilet

Pühapäev, 30. november 22:00
Cinamon PÖFF II
Lisa oma kavva   Osta pilet

Reede, 05. detsember 22:30
Coca-Cola Plaza 2 (eestikeelsed subtiitrid )
Lisa oma kavva   Osta pilet

Pühapäev, 07. detsember 16:00
Kosmos II
Lisa oma kavva   Osta pilet

prg. mart kalmo