Happy-Go-Lucky
Happy-Go-Lucky Režissöör: Mike Leigh


Briti kultusrežissöör Mike Leigh' värskeim ja kindlasti senistest teostest kõige publikusõbralikum film on tõeline päikesekiir hallis sügistaevas.

Sally Hawkins kehastab parandamatust optimismist pakatavat algkooliõpetajat Poppyt, kes ei lase kellelgi ega millelgi oma tuju rikkuda. Vaba hingena on ta avatud ja lahke, lõbus ja anarhistlik, aga ka fokusseeritud ja vastutusvõimeline. Tänapäeva Londonisse paigutatud lugu jälgib Poppy igapäevaseid tegemisi ja kokkupõrkeid karmi reaalsusega, mis ületatakse võrratut huumorimeelt kaotamata.

Film mõjub kui sõõm värsket õhku seda enam, et Mike Leigh on seni tuntust kogunud peamiselt tumedates toonides sotsiaalkriitiliste teostega.

Briti hinnatuima stsenaristi ja režissööri Mike Leigh komöödia HAPPY-GO-LUCKY esilinastus käesoleva aasta Berliini filmifestivalil ja võitis seal Hõbedase Karu parima näitlejanna kategoorias. Lisaks võitis film Norra rahvusvahelisel filmifestivalil Kõige Nauditavama filmi ja Rõõmutooja auhinna ning Pula filmifestivalil parima režissööri auhinna.

Tiina Savi


Festivalid ja auhinnad: Berlin (Best Actress - Sally Hawkins), Espoo, Toronto, Vancouver, Warsaw
Lingid: Koduleht, Treiler

Programm: Avafilm

Riik: Suurbritannia
Aasta: 2008
Pikkus: 120
Keel: inglise
Produtsent: Simon Channing-Williams
Stsenarist: Mike Leigh
Režissöör: Mike Leigh
Operaator: Dick Pope
Muusika: Gary Yershon
Montaaž: Jim Clark

Osatäitjad: Sally Hawkins, Alexis Zegerman, Eddie Marsan, Andrea Riseborough, Kate O'Flynn

Tootja: Potboiler Productions/Summit Entertainment


Kommentaarid(9)
Mike Leigh

Mike Leigh (s. 1943, Salford, Suurbritannia) õppis näitlemist ning kunstikolledžis lavastuskunsti. Pärast õpinguid Londoni Filmikoolis sai temast filmilavastaja ja -stsenarist, kes on tänaseks teinud mitukümmend mängu- ja telefilmi; olles üks hinnatumaid Briti filmimehi. Ta on kolmel korral kandideerinud parima režissööri ja parima stsenaristi Oscarile, võitnud filmidega "Alasti" (1993) ja "Saladused ja valed" (1996) peapreemia Cannes'is ning filmiga "Vera Drake" (2004) peapreemia Veneetsia filmifestivalil.

valik/selected: Bleak Moments (1971), The Kiss of Death (1977), Meantime (1983), High Hopes (1988), Life Is Sweet (1991), Naked (1993), Secrets and Lies (1996), Career Girls (1997), Topsy-Turvy (Läbisegi, PÖFF 1999), All or Nothing (2002), Vera Drake (2004), Happy-Go-Lucky (2008)


Reede, 28. november 18:00
Vene Teater (eesti- ja venekeelsed subtiitrid)
Lisa oma kavva   Osta pilet

Teisipäev, 02. detsember 16:30
Athena Keskus (eesti- ja venekeelsed subtiitrid)
Lisa oma kavva   Osta pilet

Pühapäev, 07. detsember 14:00
Sõprus (eesti- ja venekeelsed subtiitrid)
Lisa oma kavva   Osta pilet

prg. mart kalmo