Kuu ja teised armukesed
Der Mond und andere Liebhaber Režissöör: Bernd Böhlich


Berliini müüri langemine toob Saksamaale lisaks vabadusele kaasa ka hulgaliselt majanduslikke ja poliitilisi probleeme, seda ennekõike üksikisiku tasandil. Lihtne inimene on ju lõpuks see, kes peab vaatamata kõigele ellu jääma. Oma uksed jäädavalt sulgenud kosmeetikapoes, kus meie peategelane Hanna töötas, aitas ta end kasti lõhnaõliga, mida sai söögi ostmiseks müüa. Ükski töö ei küsinud leiba, kõik tuli vastu võtta, et hing sees püsiks. Turul kohtas ta oma elu armastust, aga sarmikas türklane osutus abielumeheks. Hanna on lõpuks kõigi probleemide koorma all valmis alla vanduma ja lahkuma sellest maisest ilmast, aga Hanna poleks Hanna, kui ta seda teeks. Ikka leiab ta uue lootuse ja usu, millega edasi minna ja särada.

Kas tõesti on sakslased saanud näitleja Katharina Thalbachi näol endale Hanna rolli osatäitjaks Julietta Mazina? Neile, kes ei tea, kes oli Julietta Mazina, olgu öeldud, et tegemist oli legendaarse Itaalia režissööri Fellini lemmiknaisnäitlejaga. Tema väljendusrikkad silmad ja nägu rääkisid meile loo naisest, kes vääramatult uskus maailmas valitsevasse ilusse ja headusesse, ka siis, kui maailm peksis teda otse näkku. Väike, keskealine naine, vastakuti suure maailma raskustega, võideldes üksinduse ja armastusega iseendas.

Filmis on imeliselt hea operaatoritöö ja montaaž, mis hingavad ühes rütmis näitlejaga, kes on kord naljakas, kord kurb, kord liigutavalt naiivne, kord õnnelik, siis jälle õnnetu, aga alati hea.

Tiina Lokk

Film jõuab PÖFFile Tallinna Saksa Kultuuriinstituudi / Goethe Instituudi abiga!


Festivalid ja auhinnad: Moscow (in competition)
Lingid: Koduleht, Treiler

Programm: Foorum

Riik: Saksamaa
Aasta: 2008
Pikkus: 101
Keel: saksa
Produtsent: Eva-Marie Martens
Stsenarist: Bernd Boehlich
Režissöör: Bernd Böhlich
Operaator: Florian Foest
Muusika: Uwe Hassbecker, Ritchie Barton
Montaaž: Esther Weinert

Osatäitjad: Katharina Thalbach, Fritzi Haberlandt, Andreas Schmidt, Birol Uenel, Steffen Scheumann

Tootja: Mafilm Gmbh Berlin


Kommentaarid(0)
Bernd Böhlich

Bernd Böhlich (s. 1957, Dresden, Saksamaa) on õppinud režiid Potsdam-Babelsbergi filmiakadeemias. Ta on stsenarist ja lavastajana, kes on teinud üle 20 telemängufilmi ja -seriaali. KUU JA TEISED ARMUKESED on Böhlichi kolmas täispikk film.

Ich bin ein Mörder (2004), Du bist nicht allein (2006), Der Mond und andere Liebhaber (2008)


Laupäev, 29. november 15:00
Cinamon PÖFF I (ingliskeelsed subtiitrid)
Lisa oma kavva   Osta pilet

Laupäev, 06. detsember 18:00
Kosmos II (ingliskeelsed subtiitrid)
Külaline: Produtsendid Alexander Martens, Susan Karolewski
Lisa oma kavva   Osta pilet

prg. mart kalmo