Valentino: viimane keiser
Valentino: The Last Emperor Režissöör: Matt Tyrnauer


Kui möödunud aastal sai moeprogrammi raames jälgida Karl Lagerfeldi elu, siis seekord on kaamerad oma suletud maailma lubanud teine moemaailma suurkuju - tänaseks juba pensionile jäänud Itaalia moedisainer Valentino. Film toob vaatajani kõrgmoe loomise tagatoad, moe-show'de ettevalmistused, veidi ka moelooja nooruspõlvest ning tema suhte kauaaegse äri- ja elupartneri Giancarlo Giammettiga.

Võttegrupp jälgis Valentinot kaks aastat ning salvestas selle aja jooksul üle 250 tunni materjali. Seejuures adumata, et jäädvustavad ühe suurkuju viimaseid hiilgehetki. Ei saanud nad ju filmimist alustades kuidagi teada (ei teadnud Valentino isegi), et 2007. aasta jääb talle omanimelises moefirmas disainerina töötades viimaseks. Ilmselt näitab aeg, kas see film jälgib ka Valentino ja Giammetti loodud moeimpeeriumi viimaseid säravaid päevi - Valentino järglaseks palgatud noor naisdisainer Alessandra Facchinetti lasti suvel ootamatult (ning mitte just väga viisakalt) lahti.

Kõige selle taustal on äärmiselt tänuväärne, et režissöör Matt Tyrnauer selle filmi tegi ning vaatajad saavad aimu Valentino veidi jonnakast iseloomust, koera-armastusest (tal on viis mopsi) ning tõeliselt särava moeloomingu sündimisest.

Helen Saluveer


Festivalid ja auhinnad: Venice, Toronto
Lingid: Koduleht, Treiler

Programm: Montoni moefilmide eriprogramm

Riik: USA
Aasta: 2008
Pikkus: 96
Keel: inglise
Produtsent: Matt Kapp
Stsenarist: Matt Kapp
Režissöör: Matt Tyrnauer
Operaator: Tom Hurwitz
Muusika: Bob Eisenhardt
Montaaž: Bob Eisenhardt

Osatäitjad: Valentino Garavani, Giancarlo Giammetti


Tootja: Acolyte Films


Kommentaarid(2)
Matt Tyrnauer

Matt Tyrnauer töötab alates 1992. aastast erikorrespondendina ajakirja Vanity Fair juures. Oma tuntuimates artiklites on ta portreteerinud Martha Stewartit, Valentino Garavanit, Siegfried ja Roy´d Tommy Hilfigeri, Philippe Starcki, Frank Gehryt, produtsent Robert Evansit, näitleja Greg Kinneari, ja kirjanikku Bret Easton Ellist. VALENTINO: VIIMANE KEISER on tema esimene täispikk dokumentaalfilm.

Valentino: The Last Emperor (2008)


Pühapäev, 30. november 16:30
Kumu auditoorium
Lisa oma kavva   Osta pilet

Esmaspäev, 01. detsember 20:00
Kumu auditoorium
Lisa oma kavva   Osta pilet

Kolmapäev, 03. detsember 18:00
Kumu auditoorium
Lisa oma kavva   Osta pilet

Pühapäev, 07. detsember 20:30
Athena Keskus (ingliskeelsed subtiitrid)
Lisa oma kavva   Osta pilet

prg. mart kalmo