Rachel abiellub
Rachel Getting Married Režissöör: Jonathan Demme


Anne Hathaway, kes on täiustanud oma neitsilikku hea tüdruku imagot sellistes kassahittides nagu "Printsessi päevikud" ja "Saatan kannab Pradat", teeb lõpuks oma täiskasvanuliku rolliga suure läbimurde, esinedes liberaalsesse kõrgklassi perekonda kuuluva vaevatud tütre ja õe rollis.

Tema tegelaskuju on isehakanud näitleja Kym, kes alates peretragöödiast, kus tema hoolimatu käitumise tõttu hukkus tema noorem vend, vaevleb alkoholi- ja narkosõltuvuse küüsis. Vabanedes taastusravihaiglast, võtab Kym osa oma kauni noorema õe pulmast (see kinoekraani uustulnuk Rosemarie DeWitt teeb ilusate nüanssidega esituse) ning kriis seguneb pidustustega, kui pinnale kerkivad perekonna vanad saladused, valu ja lahendamata probleemid. Õdesid haavab nende ema eemalolev käitumine - jäise täpsusega mängib ema rolli suurt comebacki tegev Oscari-nominent Debra Winger.

Jenny Lumet' (veteran-režissööri Sidney Lumet' tütar) täiusliku stsenaariumiga filmis kasutatav vaba kinematograafia stiil võimaldab intiimse sissevaate perekonda ja nende laia sõprade- ja naabriteringi. Pärast mitut kallite Hollywoodi filmidega tehtud kriitilist viga pöördub režissöör Jonathan Demme (tuntud oma eksistentsialistliku õudusklassikaga "Voonakeste vaikimine") vaimsuse poolest tagasi oma varasemate väärtfilmide juurde looga, mis on ebamugavalt intiimne.

Film, selle režissöör, autor ja näitlejataride trio on kindlasti selle aasta Oscari-jahil tugevad võistlejad.

Sandy Mandelberger


Festivalid ja auhinnad: Venice (in competition), Toronto, London, San Sebastian, Vancouver
Lingid: Koduleht, Treiler

Programm: Foorum

Riik: USA
Aasta: 2008
Pikkus: 116
Keel: inglise
Produtsent: Neda Armian, Marc Platt
Stsenarist: Jenny Lumet
Režissöör: Jonathan Demme
Operaator: Declan Quinn
Muusika: Zafer Tawil, Donald Harrison Jr.
Montaaž: Tim Squyres

Osatäitjad: Anne Hathaway, Rosemarie DeWitt, Mather Zickel, Bill Irwin, Anna Deavere Smith

Tootja: Sony Pictures Classics


Kommentaarid(1)
Jonathan Demme

Jonathan Demme (s. 1944, New York, USA) töötas kirjastajana enne kui alustas profesionaalset karjääri stsenaristi, produtsendi ja filmirežissöörina. Ta on teinud rohkem kui 25 filmi, millest kõige enam teatakse 1991. aastal Oscari võitnud õudus-klassikat "Voonakeste vaikimine". Lisaks filmide lavastamisele on Demme teinud muusikavideosid Bruce Springsteenile, New Orderile, The Neville Brothers'ile ja paljudele teistele artistidele.

valik/selected: Caged Heat (1974), Last Embrace (1979), Melvin and Howard (1980), Stop Making Sense (1984), Something Wild (1986), Silence of the Lambs (1991), Philadelphia (1993), Beloved (1998), The Agronomist (2003), The Manchurian Candidate (2004), Neil Young: Heart of Gold (2006, doc), Jim Carter Man from Paris (2007, doc), Rachel Getting Married (2008).


Reede, 28. november 22:30
Coca-Cola Plaza 2 (eesti- ja ingliskeelsed subtiitrid)
Lisa oma kavva   Osta pilet

Pühapäev, 30. november 14:30
Cinamon PÖFF I (eestikeelsed subtiitrid)
Lisa oma kavva   Osta pilet

Laupäev, 06. detsember 20:00
Coca-Cola Plaza 2 (eestikeelsed subtiitrid )
Lisa oma kavva   Osta pilet

prg. mart kalmo