Achilleus ja kilpkonn
Akires to kame Režissöör: Takeshi Kitano


Machisu, rikka kollektsionääri ainus poeg, armastab maalida. Tema isa kuulsast kunstnikust sõbra kiidusõnadest innustununa unistab Machisu maalikunstnikuks saamisest. Varaküps Machisu hakkab maalima iga päev ja igal pool, oma klassijuhataja meelehärmiks isegi koolitundides. Traagilise juhtumi tõttu jääb Machisu orvuks ning tema privilegeeritud elu lõpeb, ent poisi haruldane kirg kunsti vastu jääb püsima.

Noore mehena kogub erakust Machisu töötamisega raha, et astuda kunstikooli. Ta tutvub ebatavalise ja jõulise loomingulise maailmaga ning kogeb oma esimest kibedat kriitikat. Julgustust saab ta aga kaunilt kontoritöötajalt Sachikolt, kes on veendunud, et ainult tema suudab Machisut täielikult mõista. See tutvus päädib abielu ja tütrega ning armastus ja lootus panevad Machisut veelgi sügavamalt oma kunstile pühenduma.

Keskealist Machisut kehastab režissöör Kitano ise.

Jaapani vanameistri järjekordne saavutus esilinastus tänavuaastasel Veneetsia filmifestivalil.

"Hiilgav värvide sümfoonia... nurjatu huumor igas tegelases... suurepärane kaameratöö ja lummav kollektsioon Kitano enda maale... sorav lavastus, Kitanole omaselt vaoshoitud näitlemine ja saatuse iroonia."
Screen Daily


Festivalid ja auhinnad: Venice (in competition), Toronto, London
Lingid: Treiler

Programm: Päike tõuseb idast

Riik: Jaapan
Aasta: 2008
Pikkus: 119
Keel: jaapani
Produtsent: Masayuki Mori, Takio Yoshida
Stsenarist: Takeshi Kitano
Režissöör: Takeshi Kitano
Operaator: Katsumi Yanagijima
Muusika: Yuki Kajiura
Montaaž: Takeshi Kitano

Osatäitjad: Beat Takeshi, Kanako Higuchi, Yurei Yanagi, Kumiko Aso, Akira Nakao

Tootja: Office Kitano


Kommentaarid(1)
Takeshi Kitano

Takeshi Kitano (s. 1947, Tokyo, Jaapan) alustas oma karjääri meelelahutusmaailmas 1972. aastal, töötades "Beat" Takeshi nime all. Tal oli Jaapanis pöörane menu nii koomiku kui telenäona, lisaks on ta näitleja ning
maalikunstnik, kelle teoseid võib vahel tema filmides
näha. Kitano on kirjutanud ka luulet, romaane, lühijutte ja esseid. Tema 2003. aasta samuraifilm "Zatoichi" võitis Veneetsia Filmifestivalil mitmeid auhindu ja oli populaarne ka Eesti kinopubliku hulgas. Tänavu Veneetsia võistlusprogrammis esilinastunud ACHILLEUS JA KILPKONN on vanameistri 14. filmilavastus.

Sono otoko, kyobo ni tsuki (Violent Cop, 1989), 3-4* jugatsu (Boling Point, 1990), Ano natsu, ichiban shizukana umi (A Scene at the Sea, 1992), Sonatine (1993), Minna Yatteruka (Getting Any?, 1994), Kids Return (1996), Hana-bi (Fireworks, 1997), Kikujiro no natsu (Kikujiro, 1999), Brother (2000), Dolls (2002, Nukud, PÖFF 2003), Zatoichi (2003), Takeshis' (2005), Kantoku Banzai! (Elagu filmitegija!, PÖFF 2007), Achilles to Kame (Achilles and the Tortoise, 2008)


Kolmapäev, 03. detsember 22:30
Vene Teater (eesti- ja ingliskeelsed subtiitrid)
Lisa oma kavva   Osta pilet

Reede, 05. detsember 17:00
Cinamon PÖFF I (eesti- ja ingliskeelsed subtiitrid)
Lisa oma kavva   Osta pilet

Pühapäev, 07. detsember 20:00
Kumu auditoorium (ingliskeelsed subtiitrid)
Lisa oma kavva   Osta pilet

prg. mart kalmo