Goodnight Irene
Goodnight Irene Režissöör: Paolo Marinou-Blanco


Liigutav ja meeleolukas, kergelt vihjeline ja omapärane lugu. Soojades värvides vändatud film paistab silma huvitavate visuaalsete lahenduste ning väga hea muusikalise kujundusega. Peategelane on kangekaelne inglasest vanahärra, kes elab juba seitsmendat aastat Lissabonis. Endise näitlejana pole Alex kaotanud karismat ja elamiskirge, mis põimub kontrastselt ta halveneva tervise ja lakkamatu viskijoomisega. Ühel päeval kolib tema naabriks kunstnik Irene, kes on igati võrdväärne karakter, et mängida koos Alexiga selles lõbusas ja tõrksas draamas, mis nende vahel iseenesest lavastub. Irene'i kaudu sulandub loosse veel kolmaski tegelane, salapärane noormees, kes öösiti naabruskonna uksi lahti muugib ja korterites salaja asju pildistab. Kui Irene jälgi jätmata kaob, on meestel esimene asi teineteist süüdistada.

Peagi mõistavad nad, et neil tuleb sõbranna otsimisel oma jõud ühendada. Veidrale loole lahendust nuputades satuvad nad sekeldustesse ja jutuajamistesse, kus nende maailmavaated päris kõvasti põrkuvad. Hoolimata sellest süveneb vanahärra ja noormehe vahel sõprus ning teineteisemõistmine.

Ühelt küljest romantika ja teravmeelsete dialoogide, teisalt lõunamaist pärastlõunat meenutava unisusega pikitud film võib mõjuda sügavalt ja öelda üht-teist tähtsate asjade kohta elus.

Martin Oja


Festivalid ja auhinnad: Bergamo, Edinburg, Valencia, Cambridge
Lingid: Treiler

Programm: Foorum

Riik: Portugal
Aasta: 2008
Pikkus: 98
Keel: inglise, portugali
Produtsent: Maria João Mayer, François d’Artemare
Stsenarist: Paolo Marinou-Blanco
Režissöör: Paolo Marinou-Blanco
Operaator: Miguel Sales Lopes
Muusika: Vanessa Pimentel, Pedro Ribeiro, Paolo Marinou-Blanco
Montaaž: Vanessa Pimentel, Pedro Ribeiro, Paolo Marinou-Blanco

Osatäitjad: Robert Pugh, Nuno Lopes, Rita Loureiro

Tootja: Filmes do Tejo II


Kommentaarid(2)
Paolo Marinou-Blanco

Paolo Marinou-Blanco (s. New York, USA) on õppinud Londonis filosoofiat ja ajalugu, hiljem ka prantsuse kirjandust. 2003. aastal oli ta praktikal Spike Lee filmi "Sucker Free City" juures ja aasta hiljem oli režissööri assistent Kirill Mihhanovski filmi "Sonhos de Peixe" juures. GOODNIGHT IRENE on tema esimene täispikk filmilavastus.

Goodnight Irene (2008)


Laupäev, 29. november 21:00
Kinomaja (ingliskeelsed subtiitrid)
Lisa oma kavva   Osta pilet

Pühapäev, 07. detsember 15:30
Von Krahli Teater (ingliskeelsed subtiitrid)
Lisa oma kavva   Osta pilet

prg. mart kalmo