Veripunased hinged
Shureitachi Režissöör: Masaki Iwana


Buto on Jaapanis sündinud kunstivorm, mida Läänes mõistetakse kaasaegse tantsuna. Buto on siiski palju enamat, olles pigem elu ja liikumise filosoofia, mida selle loojad ja selles osalejad peavad defineerimatuks.

Buto võib olla tants, kuid samas liikumatus. Tal ei ole kindlat esinemiskohta, sisu ega vormi ning buto tantsijate ainsaks ühiseks jooneks on tervet nägu kattev valge grimm ja ülim kontroll keha üle.

Tokyo, seitse aastat peale II maailmasõja lõppu. Taevast alla langevaid lendlehti jahtides avastab väike poiss end üksikust maamajast, kuhu on suletud neli kummalisest haigusest piinatud inimest - käteta sündinud kalligraaf Hizume ja endine prostituut Nean, Maria, kes ei kuule, näe ega liigu ning Kakera, kes on sooritanud enesetapu. Neliku valvuriks on lombakas sõdur Hinomaru jagades valvatutega üksindust ja eraldatust.

Nad ootavad lõppu, mida valitsus on neile lubanud, seeläbi lootes pääseda haigusest ning mineviku painavatest koletistest.

Oma ootamatuses ja meditatiivsuses lummav VERIPUNASED HINGED seisab filmikunsti ja butš filosoofia piirimail, andes mõista, et tõeliselt elada saab vaid see, kes julgeb elada teadmisega paratamatust lahkumisest. Filmi unikaalse ning populaarsest Jaapani kinost erineva atmosfääri aitavad luua maailmakuulsate buto tantsijate "olemine ja elamine kaamerale".

VERIPUNASED HINGED on teos gurmaanidele, kes soovivad osa saada tükikesest Jaapani teistsugusest ning vähetuntud maailmast.

Sten Saluveer


Festivalid ja auhinnad: Lyon, Gijon
Lingid: Koduleht

Programm: Rahvusvaheline võistlusprogramm EurAsia

Riik: Jaapan
Aasta: 2008
Pikkus: 104
Keel: jaapani
Produtsent: Syukichi Koizumi, Masaki Iwana, Hiroyuki Kawaida
Stsenarist: Masaki Iwana
Režissöör: Masaki Iwana
Operaator: Pascale Marine
Muusika: Hirokazu Hiraishi, Bill Fairhill, Rob Whitehead etc
Montaaž: Cedric Defert

Osatäitjad: Mohamed Aroussi, Valentina Miraglia, Taku Furusawa, Ryoichi Negishi, Yuri Nagaoka

Tootja: La Maison du Butoh Blanc


Kommentaarid(28)
Masaki Iwana

Masaki Iwana on tuntuimaid buto tantsijaid kaasaegses Jaapanis ning üks vähestest autentse Buto traditsiooni järgijatest. 1960ndatel töötas Iwana telekanalis TBS, kus tal tekis huvi mustvalge filmi vastu. 1969. aastal alustas Iwana tantsuõpinguid ning on tänaseks esinenud ning juhtinud buto töötubasid 35 maal. VERIPUNASED HINGED on Iwana režissööridebüüt.

Shureitachi (Vermilion Souls, 2008)


Pühapäev, 30. november 17:30
Coca-Cola Plaza 2 (eesti- ja ingliskeelsed subtiitrid)
Külaline: Režissöör Masaki Iwana
Lisa oma kavva   Osta pilet

Esmaspäev, 01. detsember 20:00
Von Krahli Teater (ingliskeelsed subtiitrid)
Lisa oma kavva   Osta pilet

prg. mart kalmo