Wendy ja Lucy
Wendy and Lucy Režissöör: Kelly Reichardt


Praegustel majanduslikult rasketel aegadel võib kohata lugematul hulgal inimesi, kes on lootusetust olukorrast vaid ühe palgatšeki kaugusel. Need näotud ameeriklased otsivad võimalusi kuidas ellu jääda ning avastada neid suuremeelseid hingi, mis peituvad kaasvõitlejate südametes.

Wendy Carroll, keda kehastab Oscari-nominent Michelle Williams (''Brokebacki mägi'') on üks neist meeleheitel inimestest, kes asub koos oma koera Lucyga teele, otsima paremat elu kui seda Alaska külaelu pakub.

Teel olles kohtab ta väga erinevaid inimesi - selliseid, kes on abivalmid, kuid ka selliseid, kes on õelad ja halastamatud. Need kogemused kujunevad tema elu õppetunniks, mõjutades nii tema reisisihti kui tema elureisi.

Kogenud sõltumatute filmide lavastaja Kelly Reichardt on humanistlik režissöör, kes oskab töötada peenetundelisel viisil ning samas mõista kaastunde jõudu ja tavainimese andestavat loomust.

Selles lihtsas loos, mis on liigutanud publikut nii Cannes'i, Toronto, New Yorgi kui ka Londoni filmifestivalidel toob Reichardt isegi kõige lootusetumasse olukorda usku... see on sõnum, millest maailm iial ei tüdine.

Sandy Mandelberger


Festivalid ja auhinnad: Cannes (Un Certain Regard), Melbourne, Toronto, Vancouver, London, Vienna
Lingid: Koduleht, Treiler

Programm: Panoraam

Riik: USA
Aasta: 2008
Pikkus: 80
Keel: inglise
Produtsent: Larry Fessenden, Neil Kopp, Anish Savjani
Stsenarist: Jon Raymond, Kelly Reichardt
Režissöör: Kelly Reichardt
Operaator: Sam Levy
Muusika: Kelly Reichardt
Montaaž: Kelly Reichardt

Osatäitjad: Michelle Williams, Will Patton, Larry Fessenden, Will Oldham

Tootja: Filmscience


Kommentaarid(3)
Kelly Reichardt

Kelly Reichardt (s. Miami, USA) on lavastanud lühifilmid "Ode" (1999), "Then a Year" (2001), ja "Travis" (2004). Tema teine täispikk film "Old Joy" (2006) sai peaauhinna Rotterdami Filmifestivalil. WENDY JA LUCY on Reichardti kolmas täispikk mängufilm.

River of Grass (1994), Old Joy (2006), Wendy and Lucy (2008)


Neljapäev, 04. detsember 23:00
Vene Teater
Lisa oma kavva   Osta pilet

Laupäev, 06. detsember 20:00
Cinamon PÖFF I
Lisa oma kavva   Osta pilet

prg. mart kalmo