Ajariismed - redux
Dong Che Sai Duk Režissöör: Wong Kar Wai


Ääretu kõrbe serval veedab rändurielu Vana-Hiina sõjamees Ouyang Feng (Leslie Cheung), kes teenib leiba teiste mõõgameeste palgamõrvariks värbamisega. Halastamatu ja küünilise mehe hinge vaevab ammune kaotatud armastus. Aeg möödub, vahelduvad kuud ja aastaajad, sõbrad ja vaenlased ning Ouyang Feng hakkab meenutama oma üksinduse tagamaid.

AJARIISMED (1994) on Wong Kar-wai üks esimesi suuremaid filme, mis on nüüd uuesti kinolinadele toodud. Lisaks parandatud pildile, uuele montaažile ja helikujundusele on filmi pealkiri saanud liite "redux". Žanriks on pisut ootamatult aga võitluskunstid.

Filmi aluseks on populaarne romaan, mille tegelaste eellugu Won Kar-wai jutustab. Oma filmis püüab ta vaadata heroilisi kangelasi eelkõige inimestena, mitte mütoloogiliste tegelastena.

Operaator Christopher Doyle'ile oli see esimeseks korraks filmida sellises stiilis teost. Just teadmatus valitsenud traditsioonidest on võimaldanud tal luua omanäolise jäädvustamislaadi, mida on pärast ka mitmel korral jäljendatud.

AJARIISMED oma maalilisuse ja unikaalsete võitlusstseenidega on olnud eeskujuks hilisematele sama žanri silmapaistvatele filmidele nagu "Tiiger ja draakon" ning "Lendavate pistodade maja".

Jaanus Kaasik


Festivalid ja auhinnad: Cannes, Shanghai, Toronto, Melbourne, Warsaw
Lingid: Koduleht, Treiler

Programm: 12 valitud teost

Riik: Hongkong, Hiina
Aasta: 2008
Pikkus: 93
Keel: kantoni, mandariini
Produtsent: Wong Kar Wai, Jeff Lau, Jacky Pang Yee Wah
Stsenarist: Wong Kar Wai
Režissöör: Wong Kar Wai
Operaator: Christoper Doyle
Muusika: Frankie Chan, Roel A. Garcia
Montaaž: William Chang Suk Ping, Patrick Tam

Osatäitjad: Leslie Cheung, Brigitte Lin, Tony Leung Chiu Wai, Carina Lau, Tony Leung Ka Fai

Tootja: Jet Tone Productions


Kommentaarid(15)
Wong Kar Wai

Wong Kar-wai (s. 1958, Shanghai, Hiina) on tunnustatud kui üks oma aja säravamaid Aasia režissööre ja nüüdisaegse kino mõjukamaid filmitegijaid. Wong Kar-wai perekond emigreerus Hongkongi, kui poiss oli viieaastane. Ta lõpetas õpingud graafilise disaini erialal ning hakkas tööle televisioonis tootmisassistendina. 1980ndate algul hakkas ta kirjutama hinnatud filmistsenaariume. Wong Kar-wai debüütlavastus "As Tears Go By" (1988) valiti Cannes'i kriitikute nädala programmi. Aastal 1994 lavastas ta tempoka ja ultranüüdisaegse filmi "Chungking Express", mille põhjal Briti ajakirjandus kuulutas ta "Hiina Tarantinoks". Oma järgmiste filmidega on ta saavutanud sarnase kultusliku staatuse.

Wong gok ka moon (As Tears Go By, 1988), A Fei jing juen (Days of Being Wild, 1991), Chong qing sen lin (Chungking Express, 1994, PÖFF 1998), Dung che sai duk (Ashes of Time, 1994), Duo luo tian shi (Fallen Angels, 1995), Cheun gwong tsa sit (Happy Together, 1997), Fa yeung nin wa (Valmis armastuseks, PÖFF 2000), 2046 (2004), Eros (segment "La Mano", 2004, PÖFF 2005), My Blueberry Nights (Minu mustikakarva ööd, PÖFF 2007), Ashes of Time Reduxe (2008)


Reede, 05. detsember 21:30
Kosmos I (eesti- ja ingliskeelsed subtiitrid)
Lisa oma kavva   Osta pilet

Pühapäev, 07. detsember 23:59
Cinamon PÖFF III (ingliskeelsed subtriitrid)
Lisa oma kavva   Osta pilet

prg. mart kalmo