Kui ma olin partisan
Kai as buvau partizanas Režissöör: Vytautas V. Landsbergis


KUI MA OLI PARTISAN on lugu Nõukogude okupatsioonist ja Leedu partisanilahingutest pärast Teist maailmasõda. Kõik need sündmused on tänapäevaga seotud.

Kui Nõukogude Liit Leedu 1941. a ja 1945. a okupeeris, põgenes suur hulk vastupanuvõitlejaid, keda nimetati partisanideks või metsavendadeks, põrandaaluse võitluse eesmärgiga metsa. Meeleheitlik sõjajärgne sõda kestis Leedus üle kümne aasta. Oma elu kaotas selles umbes 200 000 partisani ja nende kontaktisikut, kellest enamiku säilmed on jäänudki kadunuks. Samal ajal küüditati üle 300 000 Leedu kodaniku nõukogude vangilaagritesse Siberis ja Kasahstanis.

"Film üritab võtta seda sõjajärgset ajajärku kokku ja vaadelda selle mõju tänasele põlvkonnale. Partisanivõitlus jättis maha uskumatult sügavad haavad. Okupatsioon on läbi ja vabadus taastatud. Sellele vaatamata on vanemate ja vanavanemate ning küüditatute valulikud kogemused inimestel alateadvuses tallel. Psühhoteraapia kinolinal aitab meil mäletada, muuta ja vabaneda sellest valust ning toimunu lõpuks ometi ära unustada."

Vytautas V. Landsbergis, režissöör


Festivalid ja auhinnad: Kino pavasaris
Lingid:

Programm: Tridensi Balti täispikkade filmide konkurss

Riik: Leedu
Aasta: 2008
Pikkus: 60
Keel: leedu
Produtsent: Ramune Rakauskaite
Stsenarist: Vytautas V.Landsbergis
Režissöör: Vytautas V. Landsbergis
Operaator: Audrius Kemezys
Muusika: Raimondas Raspoliauskis
Montaaž: Tomas Rugevicius

Osatäitjad: Gediminas Storpirstis, Algimantas Masiulis, Ruta Staliliunaite, Joana Cizauskaite, Vincentas Ramelis


Tootja: A Propos


Kommentaarid(1)
Vytautas V. Landsbergis

Vytautas V. Landsbergis on oma kuulsa, Leedu iseseisvuse eest võitlejast isa nimekaim, kes on tegev nii poeedi, kirjastaja ja lastelugude kirjanikuna kui ka kunstilise juhina teatris ja kinos. Ta on olnud produtsendiks rohkem kui 20 dokumentaalfilmi produtsent ning kirjutanud ja lavastanud sama palju näidendeid. 1993. aastal õppis ta Poolas Krzysztof Kieslowski ja Krzysztof Zanussi juures.

valik/selected: Johnny and Gretchen (2002), New York Is My Dog (2004, doc), Now and at the Hour of Our Death (2005, doc) Kai as buvau partizanas (When I Was a Partisan, 2008)Teisipäev, 02. detsember 17:00
Kinomaja (ingliskeelsed subtiitrid)
Külaline: Näitleja Gediminas Stropirstis
Lisa oma kavva   Osta pilet

prg. mart kalmo