Eeden
Eden Režissöör: Declan Recks


Declan Recksi esimene täispikk mängufilm EEDEN haarab oma aeglase, mõtliku tempo ja kunstiliselt viimistletud kaadritega.

See on eksistentsialism iiri moodi - meie ees on kahe lapsega keskealine paar, kes pärast kümmet aastat abielu tunnevad end kriisi lävel. Tähistamist ootav pulma-astapäev läheneb, kaalujälgijate kursustel kiita saanud pereema viimistleb just selle õhtu jaoks tehtud kleidi viimaseid õmblusi, mornile pereisale on aga hakanud meeldima üks hoopis noorem neid.

Parafraseerides eesti filmiklassikat võiks filmi nimeks panna ka "Keskea mured", kuid režissööri mõte on allunud pigem piibellikele allusioonidele. EEDEN pakub pildiilu ja kaasaelamist võimaldavat dramaatikat, asetudes sobivalt kassadele suunatud melodraamade ja kunstiliselt enam laetud autorifilmi vahele ning meenutades oma aususelt kas või meie põhjanaabrite uuemaid psühhodraamasid.

Tõnu Karjatse


Festivalid ja auhinnad: Tribeca, Edinburgh, Warsaw
Lingid: Treiler

Programm: Panoraam

Riik: Iirimaa
Aasta: 2008
Pikkus: 83
Keel: inglise
Produtsent: David Collins
Stsenarist: Eugene O'Brien
Režissöör: Declan Recks
Operaator: Owen McPoilin
Muusika: Gareth Young
Montaaž: Gareth Young

Osatäitjad: Aidan Kelly, Eileen Walsh, Padraic Delaney, Edna Oates, Lesley Conroy

Tootja: Samson Films


Kommentaarid(0)
Declan Recks

Declan Recks lõpetas Iirimaa Rahvusliku Filmikooli 1989. aastal auhindu pälvinud lõputööga, lühifilmiga "Big Swinger". Pärast kooli rajas ta koos õpingutekaaslase Liam O'Neilliga stuudio Paradox Pictures, kus on näiteks toodetatud ka 2001. a PÖFFil linastunud "Kuidas Harryst sai puu". Recks on lavastanud auhinnatud lühifilmid "Quando" ja "Sunny's Deliverance". Ta on võitnud Iiri Filmi- ja Televisiooniauhinna lühisarja "Pure Mule" lavastamise eest. EEDEN on Recksi esimene täispikk film.

Making Ends Meet (1997), Eden (2008)


Neljapäev, 04. detsember 22:00
Cinamon PÖFF II
Lisa oma kavva   Osta pilet

Laupäev, 06. detsember 17:00
Kosmos I (eestikeelsed subtiitrid )
Lisa oma kavva   Osta pilet

prg. mart kalmo