Aljoša
Aljosha Režissöör: Meelis Muhu


Meelis Muhu dokumentaalfilm näitab aastatel 2005-2007 pronkssõduri juures viibinud inimesi, kelle tegudest ning väljaütlemistest saab aimu, mida see kuju nende jaoks tähendab. Muhu sõnul on kõikidel monumentidel üks eesmärk - põlistada mälestust ja luua identiteeti. "Elama ja toimima hakkavad ausambad ainult siis, kui neid külastavad inimesed ning tähtis polegi mälestusmärk, vaid sellega seotud rituaalid ja tseremooniad, mis selle juures aset leiavad.

Luuakse uus kultuurimälu ja kaugenetakse ajaloost," selgitab režissöör dokumentaalfilmi tegemise ajendeid. Pärast Eesti iseseisvumist 1991. aastal kõrvaldati enamik Nõukogude aja mälestusmärke, pronkssõdur Aljoša jäi oma kohale. Erinevad arvamused ja oma tõe kuulutamine viis kokkupõrgeteni ning kuju teisaldamiseni.


Festivalid ja auhinnad: Cronograf


Lingid:

Programm: Tridensi Balti täispikkade filmide konkurss

Riik: Eesti
Aasta: 2008
Pikkus: 67
Keel: eesti
Produtsent: Meelis Muhu
Stsenarist: Meelis Muhu
Režissöör: Meelis Muhu
Operaator: Erik Norkroos
Muusika: Kersti Miilen, Meelis Muhu
Montaaž: Kersti Miilen, Meelis Muhu
Tootja: InRuum


Kommentaarid(0)
Meelis Muhu

Meelis Muhu (s. 1972, Paide, Eesti) on õppinud Tallinna Pedagoogika ülikooli režii erialal (1992-96). Alates 2003. aastast töötab Kultuuriministeeriumi kunstide osakonna nõunikuna filmi ja kino alal. Ta on mitmete Eesti Televisiooni projektide ja saatesarjade toimetaja ning produtsent, teinud kolm täispikka dokumentaalfilmi.

Kinobuss tuleb (By the Bus, 2004, doc), Osta elevant (Buy the Elephant, 2005, doc), Aljoša (Alyosha, doc)


Kolmapäev, 03. detsember 15:30
Kinomaja (ingliskeelsed subtiitrid
)
Külaline: Režissöör Meelis Muhu
Lisa oma kavva   Osta pilet

prg. mart kalmo