Tänavust HÕFFi väisavad mitmed õudus- ja ulmefilmilegendid


27. - 30. märtsini Haapsalu Kultuurikeskuses kolmandat korda toimuval õudus- ja fantaasiafilmide festivalil (HÕFF) linastub tänavu 18 täispikka mängufilmi, neist enamik Eestis esmakordselt. Põhiprogrammi uute filmide kõrval on festivali fookuses uus Hispaania õudusfilm, legendaarse lavastaja ja produtsendi Brian Yuzna filmide retrospektiiv ning Poola-Eesti ühistöös valminud ulmeklassika "Navigaator Pirx". Festivali kavas on midagi nii õudus- kui fantaasiafilmide austajatele ning traditsiooniliselt pakub festival maiuspalu ekstreemhorrori huvilistele. Esimest korda näidatakse täispikkade filmide ees ka auhinnatud lühifilme. Kokku on käesoleva aasta HÕFFil filme 12 riigist.

Festivali austavad oma kohalolekuga kaks õudusfilmi suurnime. Otse Indoneesiast oma uue filmi võtetelt saabub Haapsallu 1980. aastate modernse õudusfilmi üks rajajaid Brian Yuzna, kes raius produtsendina oma nime ajalukku filmiga "Re-Animator" (1985) ning kelle režissööridebüüt "Seltskond" (1989) seisab tänaseni veidraimate filmide edetabelis kõrgel kohal. Yuznale on festival pühendanud eriprogrammi, mille autor ise sisse juhatab. Kohal on ka 1978. aastal valminud ulmefilmi "Navigaator Pirx" režissöör Marek Piestrak, kes oma madalaeelarveliste õudusfilmidega on saavutanud kodumaal Poolas austava hüüdnime "idabloki Ed Wood". Piestraki loomingu hindajatel on võimalus 70. juubelit tähistava vanameistriga kohtuda 29. märtsil filmi esmalinastuse 30. aastapäevale pühendatud seansi järel.

Lisaks üllatavad sel aastal publikut populaarse ja kaasahaarava kunstiprojekti Boxwars töötuba ning sellele järgnev "kastilahing" Haapsalu Kultuurikeskuse esisel väljakul.

Festivali soojendusprogrammi kahe filmi näol on võimalik vaadata Tallinnas kinos Sõprus 26. märtsil. HÕFFi avalöök toimub 27. märtsil Haapsalu Kultuurikeskuses Hispaania ulmefilmiga "Ajaroimad".

Festivali korraldavad Haapsalu Linnavalitsus, Haapsalu Kultuurikeskus ja MTÜ Pimedate Ööde Filmifestival.

Festivali programm ja lisainfo www.hoff.ee

* Filmifestival toimub 27. - 30. märtsil Haapsalu Kultuurikeskuses;
* Festivali filmidel on soovituslikud vanusepiirangud;
* Kõiki filme juhatavad sisse festivali korraldajad ja ˛anri asjatundjad;
* Suures saalis linastuvad filmid on eestikeelse tõlkega, kohapeal reaalajas näidatavate subtiitritega;
* Üksikpilet on 50 krooni, festivali pass maksab 300 krooni. Piletid on müügil Piletilevis, Statolides üle Eesti ja tund enne seansi algust kohapeal;
* Festivalikülalistele pakuvad soodsaid ööbimisvõimalusi Thalasso SPA Fra Mare, Haapsalu Spordihoone, Baltic Hotel Promenaadi, Hostel Sport, Hotel Päeva Villa.

Lisainformatsioon www.hoff.ee

 

 


Sten Saluveer
HÖFFi projektijuht, 51 65 242

Helmut Jänes
HÖFFi programmijuht, 56 237 992
prg. mart kalmo