Lõppenud HÕFF oli publikurohke


Pühapäeval Hispaania vaimufilmiga "Orbudekodu" lõppenud 3. Haapsalu Õudus- ja Fantaasiafilmide Festivalil (HÕFF) linastus 18 täispikka linalugu, mida käis vaatamas festivali ajaloo arvukaim publik – 2337 vaatajat.

Haapsalu Kultuurikeskuses toimunud õõvafestivalil sai publik näha viimaste aastate õudus- ja ulmefilmide paremikku, kultusrežissööri Brian Yuzna filmide retrospektiivi, legendaarset juubelifilmi "Navigaator Pirx", uut Hispaania horrorit ja friigifilmide programmi.

Edukalt lõppenud filmipidu ilmestasid mitmed eriüritused, sealhulgas kõmuline kastisõda (boxwars) ning Plektrumi klubiöö. Lisaks väisasid Haapsalut mitu mainekat väliskülalist.

Kohal oli 30. juubelit tähistanud "Navigaator Pirxi" režissöör Marek Piestrak Poolast, kelle ulmeklassika oli ühtlasi ka HÕFFi populaarseim mängufilm ja pälvis publiku marulise aplausi. Loodetavalt kasvab ümmargust sünnipäeva tähistavast eriüritusest välja ilus traditsioon, kus näidatakse HÕFFil Eesti ulmeklassikasse kuuluvaid filme juba restaureeritud kujul.

Otse Indoneesiast Valge Daami kodulinna saabunud filmirežissöör ja -produtsent Brian Yuzna kiitis nii festivali programmi, suurt vaatajate arvu kui ka Haapsalu unikaalset muda, mis võiks ainest anda menukaks õudus- või fantaasiafilmiks.

Festivali korraldasid Haapsalu Linnavalitsus, Haapsalu Kultuurikeskus ja MTÜ Pimedate Ööde Filmifestival.

4. HÕFF leiab aset aprillis 2009.


Lisainformatsioon
www.hoff.ee

Sten Saluveer
Festivali juht, 51 65 242

Helmut Jänes
HÖFFi programmijuht, 56 237 992
prg. mart kalmo