Armastus on pime
Slepé lasky Režissöör: Juraj Lehotsky


Vahel tavatsetakse ütelda, et armastus on pime. Vahel on selles ütluses rohkem kui pelgalt emotsionaalne tõde. Film ARMASTUS ON PIME räägibki pimedate armastusest. Maailm on absurdne, sest pimedatest tehtud filmi pimedad ise ju näha ei saa. Kahjuks, seega ei saa seda filmitutvustust kirjutada või filmi sisse juhatada keegi, kes seda tegelikult palju paremini oskaks. Aga õnneks on see kaunis Slovakkia film, mis kõneleb meile - nägijatele, lugusid pimedate armastusest.

Mingis mõttes on ju kõik lihtne ja keeruline nagu ikka nende armastuseasjadega. On flirti ja häbelikkust. On erinevaid ootusi ja lootusi. On uue algust ja vanaga hüvasti jätmist. Diskodel on vaja käia, sõnumeid saata või MSNis jutustada. On erinevaid tundeid ja unistusi. On eelarvamusi ja eristamist.

Naine vajab usaldust ning seda, et teda ilusaks peetakse, mees tahab vist sedasama. Selles filmis nähtud lugude järgi tundub, et läheduse vajadus pimeda inimese maailmas on veel palju kordi teravam ja olulisem kui nägijatel.

Miljonimängu küsimus võiks olla, et kui vanalt saab pime laps oma esimese jalutuskepi. Suisa zen-budistlikuna võib aga kõlada küsimus, et mida näevad pimedad pimekohtingul.

Kaarel Kuurmaa


Festivalid ja auhinnad: Cannes (Directors' Fortnight), Karlovy Vary, Toronto, London, Melbourne, Reykjavik, Sarajevo
Lingid: Koduleht, Treiler

Programm: doc@poff

Riik: Slovakkia
Aasta: 2008
Pikkus: 77
Keel: slovaki
Produtsent: Marko Škop, Ján Meliš, František Krähenbiel, Juraj Chlpik, Juraj Lehotský
Stsenarist: Juraj Lehotský, Marek Lešcák
Režissöör: Juraj Lehotsky
Operaator: Juraj Chlpik
Montaaž: František Krähenbiel

Osatäitjad: Peter Kolesár, Iveta Koprdová, Zuzana Pohánková

Tootja: Artileria


Kommentaarid(0)
Juraj Lehotsky

Juraj Lehotsk? (s. 1975, Bratislava, Slovakkia) õppis dokumentalistikat Bratislava Muusika- ja Esituskunstide Akadeemias. On teinud arvukalt muusikavideosid ja lühidokke. ARMASTUS ON PIME on tema esimene täispikk dokumentaalfilm.


Slepe lasky (Blind Loves, 2008)


Pühapäev, 30. november 14:30
Kumu auditoorium (ingliskeelsed subtiitrid)
Lisa oma kavva   Osta pilet

Pühapäev, 07. detsember 17:00
Kärdla Kultuurikeskus (eesti- ja ingliskeelsed subtiitrid)
Lisa oma kavva   Osta pilet

prg. mart kalmo