Kodu
Home Režissöör: Ursula Meier


Ühe perekonna idülliline elu on häiritud, kui nende maja kõrvale ehitatakse kiirtee. Et Marthe ja Michel keelduvad ära kolimast, peavad nad leidma moodusi, kuidas oma kolme lapsega uues olukorras toime tulla. Hoolimata autode ja lärmi põhjustatud stressist jätkavad nad oma idüllilist elu. Siiski tekitavad kiirtee veel tundmatud ohud perekonnas pingeid. Lõhestatud majapidamises elamine pole kerge, kuid see on siiski nende kodu.

Mõne aja pärast muutub filmi alatoon ning Meier toob komöödia asemel sisse draamat ja õudust. See lisab loole salapärasust ning annab vihjeid selle kohta, miks perekond ebaõnnele vaatamata oma otsusele kindlaks jääb. Hoolimata sellest, et filmi alatoon ja perekonna eraldatus meenutavad "Tsementaeda", domineerib filmis kindlasti ka Meierile ainuomane tugev nägemus.

Sandra Hebron, Londoni filmifestival


Festivalid ja auhinnad: Namur, London
Lingid: Koduleht, Treiler

Programm: Panoraam

Riik: Šveits, Prantsusmaa, Belgia
Aasta: 2008
Pikkus: 100
Keel: prantsuse
Produtsent: Thierry Spicher, Elena Tatti
Stsenarist: Ursula Meier, Antoine Jaccoud, Rapha?lle Valbrunne
Režissöör: Ursula Meier
Operaator: Agnes Godard
Muusika: Susana Rossberg
Montaaž: Susana Rossberg

Osatäitjad: Isabelle Huppert, Olivier Gourmet, Kacey Mottet Klein, Madeleine Budd, Adélaide Leroux

Tootja: Box Productions/Archipel 35/Need Productions


Kommentaarid(0)
Ursula Meier

Ursula Meier (s. 1971, Besanēon, Prantsusmaa) omab nii Šveitsi kui ka Prantsuse kodakondsust. Aastatel 1990-1994 õppis filmi- ja televisioonitootmist IADs (Institut des Arts de Diffusion) Louvain-la-Neuve'is. 1989-1995 töötas nii näitleja, tootmisassistendi kui ka produtsendina erinevate filmide juures. Ta on teinud mõningad lühi- ja dokumentaalfilmid. KODU on Meieri teine täispikk film.

Autour de Pinget (1999, doc), Pas les flics, pas les noirs, pas les blancs (2001, doc), Des épaules solides (2002), Home (2008)Pühapäev, 30. november 19:30
Cinamon PÖFF I (eesti- ja ingliskeelsed subtiitrid)
Lisa oma kavva   Osta pilet

Laupäev, 06. detsember 14:00
Kosmos II (ingliskeelsed subtiitrid)
Lisa oma kavva   Osta pilet

prg. mart kalmo