Ükskord provintsis
Odnazhdi v provincii Režissöör: Katja Shagalova


Elus pettunud telestaar Nastja otsustab oma elu muuta. Ainuke, kelle juurde eelnenu eest põgeneda, on tema õde. Nii saabubki Nastja kõrvalisse Vene provintsikülla - poriste tänavate ja lagunevate majadega asulasse, kus töötu elanikonna ainus meelelahutus on ohjeldamatud joomingud.

Nastja leiab lagunevast külast armastuse ja kõik tundub liikuvat paremuse poole. Ainult tunnetega ei ole aga võimalik üldist lootusetust hävitada ja vanadest tavadest eemalduda.

Katja Shagalova teine täispikk film näitab valehäbita vene külade trööstitust. Külade, mille elanikeks vaid purunenud unistuste ja haige hingega inimesed, kes on juba loobunud midagi muutmast.

Jaanus Kaasik


Festivalid ja auhinnad: Moscow
Lingid:

Programm: Panoraam

Riik: Venemaa
Aasta: 2008
Pikkus: 112
Keel: vene
Produtsent: Ruben Dishdishjan, Aram Movsejan, Sergei Danieljan, Juri Moroz
Stsenarist: Katja Shagalova
Režissöör: Katja Shagalova
Operaator: Jevgeni Privin
Muusika: Jevgeni Privin
Montaaž: Jevgeni Privin

Osatäitjad: Julia Peresild, Aleksandr Skotnikov, Leonid Bichevin, Ljubov Tolkalina, Natalia Soldatova

Tootja: Passazhir Film Studio


Kommentaarid(0)
Katja Shagalova

Katja Šagalova lõpetas VGIKi stsenaristika osakonna 1997. aastal ja seejärel filmirežii osakonna GITISe teatriinstituudis. On mänginud teatris ja töötanud draamalavastajana Moskva ja Euroopa teatrites, kirjutades ühtlasi ka teleseriaalidele stsenaariumeid. 2001. aastal valmis tal debüütfilm, dokumentaal "Sünnipäev". Šagalova teine linateos "Pavlovi koer" oli PÖFFi programmis 2006. aastal, mil režissöör ise ka Tallinnas käis. ÜKSKORD PROVINTSIS on tema teine täispikk film.

Data rodenija (The Birth Date, 2001, doc), Sobaka Pavlova (Pavlov's Dog, PÖFF 2005), Odnazhdi v provincii (Once Upon A Time in the Provinces, 2008)


Teisipäev, 02. detsember 23:00
Vene Teater (eesti- ja ingliskeelsed subtiitrid
)
Lisa oma kavva   Osta pilet

Neljapäev, 04. detsember 18:00
Forum Cinemas Astri
Külaline: Režissöör Katja Shagalova
Lisa oma kavva   Osta pilet

prg. mart kalmo