Tänavune Nokia Mobiilifilmide Festival MOFF on alanud
8. oktoobril avas oma virtuaalsed uksed Nokia Mobiilifilmide Festival MOFF, kus oma filmimeisterlikkust saavad näidata kõik huvilised. Konkurss toimub peamiselt veebilehel www.moff.ee, kuid 20 parimat mobiilifilmi jõuavad ka kino Kosmos ekraanile. 

Lisaks võitjafilmile selgitatakse välja publiku lemmik ning eriauhind antakse sel aastal ka parimale dokumentaalfilmile. 

Filme saab valmistada ning MOFFi veebilehele üles laadida kuni 24. novembrini. Peale nimetatud kuupäeva enam filme vastu ei võeta. Võitjad selguvad 5. detsembril kinos Kosmos toimuval lõpugalal.

Mullu kuulutas ΕΎürii MOFF 2007 võitjafilmiks "Mobiilipaharetid". Publiku lemmik valiti internetihääletusel ning selle tiitli pälvis film pealkirjaga "Ice Board". Kokku keerles Eesti esimesel mobiilifilmide konkursil poolsada linateost.

Eelmise aasta võitjale auhinna üle andnud PÖFFi korraldaja Kristo Tohver rääkis oma sõnavõtus, et uue alafestivali näol on tema arvates leitud justkui kullasoon, viidates osavõtjate suure huvile ning mobiilifilmide laiale levikule Internetis. "Ma loodan, et tänased mobiilifilmi tegijad leiavad tulevikus ka tee veidi pikemate lühifilmide juurde ning nende töid võib varsti näha ka PÖFFi tudengi- ja lühifilmide festivalil Sleepwalkers," lisas Tohver.

Ka filmimaailmaga väga põhjalikult kursis olev Ilmar Raag julgustab noori filmitegemise köögipoolega tutvuma. "See oli "Ristiisa" lavastaja Francis Ford Coppola, kes tavakasutajatele mõeldud videokaamerate müügile tuleku järel ütles kuulsa lause: "Nüüd võib ka väike paks tüdruk Ohiost filme teha."

Tema sõnul on tänases maailmas filmikeel saanud teiseks kirjakeeleks, mis võimaldab teoreetiliselt igal inimesel oma sõnumit edastada. "Ainuke trikk ongi selles, mida sa tahad ütelda. Kui me vaatame YouTube'is klippe, siis
seal on eriti selgesti näha, et kaamera ei loe. Loeb eelkõige see, mida ütled ja kui hästi sa seda teed. Seetõttu usun, et vähemalt teoreetiliselt võiks videosid tegeva mobiiltelefoni ajastul ka suvaline noor Kapa-Kohilast teha filmi, mida YouTube'ist vaataks miljoneid inimesi. Leidke ainult idee," innustas Raag ideid filmilindile või siis antud juhul telefoni mälukaardile jäädvustama.

Lisainfot ettevõtmisest, osalemise reeglid ja palju muud põnevat leiab festivali veebilehelt www.moff.ee
prg. mart kalmo