Memmepoeg
Momma's Man Režissöör: Azazel Jacobs


Reaalsus põrkub kokku ilukirjandusega selles perekondlikus draamakomöödias, mis räägib noormehest, kes taganeb oma probleemsest abielust lämmatavasse perekonnaellu.

Stsenarist-lavastaja Azazel Jacobs, avangardistliku lavastaja Ken Jacobsi poeg, kasutab selles koomilises, südantlõhestavas ja tervikuna originaalses filmis näitlejatena oma päris vanemaid ja filmib rahvarohkes kesklinnas Manhattanis oma vanemate pööningul.

30ndates Angeleno (keda mängib Matt Boren ja kes sobib silmnähtavalt lavastaja asemele) külastab New Yorgis oma vananevaid vanemaid ja leiab, et ta ei taha või ei suudagi sealt enam lahkuda. Angeleno ei taha oma naise, vastsündinud lapse ja mitterahuldava töö juurde Los Angelesesse tagasi pöörduda. Täiskasvanuks olemine ei ole sugugi nii tore nagu räägitakse, nii et poeg hakkab vaikselt tagasi tõmbuma lapsepõlve mugavustesse.
Tagasi enda kunagises magamistoas ümbritseb ta end vanadest mänguasjadest, koomiksitest, albumitest ja teistest mälestusasjadest. Üsna varsti ei suuda ta ka päeva lõpuks oma pidžaamat ära vahetada. Filmis on stseenid sellest, kuidas noormees magab oma vanemate segamini, kuid endiselt lohutavas voodis.

Lapsepõlv võib olla lohutav auk kuhu sisse end peita ja tänu Jacob'i liigutavale stsenaariumile ning Matt Boreni poolt mängitud hädisele tegelaskujule saab vaatajale selgeks, miks selline Peter Paan'ilik karakter ei taha kunagi suureks saada.Ilma igasuguse teeskluseta, kajastab film palju tõsisemalt poja eksistentsi kriisi paanikat ning seda, kuidas ta vanemad üritavad teda sellest depresiivsusest välja tuua. See film vaatleb elu muutusi ühendades kergelt nii naeru kui ka siirad emotsioonid.Festivalid ja auhinnad: Sundance, Maine
Lingid: Treiler

Programm: Crazy Cool: Põhja-Ameerika indie filmid

Riik: USA
Aasta: 2008
Pikkus: 94
Keel: inglise
Produtsent: Alex Orlovsky, Hunter Gray
Stsenarist: Azazel Jacobs
Režissöör: Azazel Jacobs
Operaator: Tobias Datum
Muusika: Mandy Hoffman
Montaaž: Darrin Navarro

Osatäitjad: Matt Boren, Ken Jacobs, Richard Edson, Piero Arcilesi


Tootja: Artists Public Domain


Kommentaarid(0)
Azazel Jacobs

Azazel Jacobs (s. 1972), avant-garde filmilavastaja Ken Jacobsi poeg, kasvas üles Manhattanil. Lõpetas Purchase Kolledži filmiosalonna ja läks 1999. aastal õppima Los Angelesi. Tema esimene film "Nobody Needs to Know" esilinastus 2003. aastal Rotterdami Filmifestivalil, MEMMEPOEG on tema kolmas linateos.


Nobody Needs to Know (2003), The GoodTimesKid (2005), Momma's Man (2008)


Esmaspäev, 01. detsember 14:00
Kosmos I (eestikeelsed subtiitrid)
Lisa oma kavva   Osta pilet

Neljapäev, 04. detsember 20:00
Sõprus (eestikeelsed subtiitrid)
Lisa oma kavva   Osta pilet

Laupäev, 06. detsember 16:00
Cinamon PÖFF I (eestikeelsed subtiitrid )
Lisa oma kavva   Osta pilet

prg. mart kalmo