Tagane, Saatan
Shake the Devil Off Režissöör: Peter Entell


Vahel lihtsalt ei saa ebaõigluse vastu ainult rusikas taskus ringi käia, vaid tuleb mängu panna kogu oma jõud ja jaks, et ebaõiglusele vastu hakata. Mitte aga rusikatega, vaid pigem armastuse- ja kohalolujõuga.
Nõnda talitas ka New Orleansis väike kogudus, mille kauaaegset teenijat Isa Jerome LeDoux tahetakse üle viia teise paika. Väikene kogukond aga hakkab vastu ja tõstab kisa, et miks nende armastatud õpetaja peab lahkuma. On orkaan Katrina järgne segane aeg, inimesed on kaotanud oma lähedasi, kodud ja paljud ka töö. Majanduslikud raskused ja inimesi on vähe, ütleb otsustav suurorganisatsioon. Ja kes saaks sellele vastu vaielda?

TAGANE, SAATAN on selliseid filme, mis ei löö vaatajat üüratu eelarve ja kalli rahaga tehtud heli ja pildimaailmaga. See on lihtne dokfilm, milles on olemas selge konflikt, tõsine mure ja suurepärane kaunishingne peategelane - mustanahaline preester Jerome LeDoux.

Filmi eriliseks väärtuseks on seal kõlav ehe rohujuuretasandi New Orleansi džäss ja gospelmuusika. Seda kõlab seal nõnda palju, et seda filmi võiks hea tahtmise korral ka muusikaliks pidada.

Kaarel KuurmaaFestivalid ja auhinnad: IDFA, Nashville (Best Documentary), Locarno, Montreal
Lingid: Koduleht, Treiler

Programm: doc@poff

Riik: Šveits
Aasta: 2007
Pikkus: 99
Keel: inglise
Produtsent: Ir?ne Challand, Christian Cools
Stsenarist: Peter Entell, Lydia Breen
Režissöör: Peter Entell
Operaator: Jón Björgvinsson
Muusika: Marsalis Family, Glen Davis Andrews and The Treme Brass Band, Esquizito, Mother Tongue, Michael White, Deacon John Moore
Montaaž: Peter Entell

Osatäitjad: Father Jerome LeDoux, Sandra Gordon, Al Harris, Glen David Andrews

Tootja: Show and Tell Films


Kommentaarid(0)
Peter Entell

Peter Entell (s. 1952, New York, USA) elab 1975. aastast Šveitsis. On töötanud Euroopas, Aafrikas ja Aasias erinevate poliitiliste ja ühiskondlike projektidega. Ta on teinud mitu dokfilmi, millest 1998. aasta "Rolling" pälvis Šveitsi Filmi Auhinna nominatsiooni.Rolling (1997), Le tube (2001), Josh's Trees (2005), Shake the Devil Off (2007)


Teisipäev, 02. detsember 19:00
Athena Keskus
Lisa oma kavva   Osta pilet

Neljapäev, 04. detsember 18:00
Kumu auditoorium
Külaline: Režissöör Peter Entell
Lisa oma kavva   Osta pilet

prg. mart kalmo