Animateek näitab rahvusvahelisel animapäeval Oscari võitnud nukufilmi

Igakuine animaürituste sari ANIMATEEK tähistab seekord Rahvusvahelist Animapäeva ja näitab 28. oktoobril kl 18:00 Kumu auditooriumis viimase paari aasta üht tunnustatumat animafilmi "Petja ja hunt“ (32 min, 2006), mis pälvis ka lühianimafilmi Oscari. Film põhineb Sergei Prokofjevi samanimelisel muusikateosel ja selle maailma esilinastus toimus Royal Albert Hallis koos live-orkestriga. Poola ja Inglismaa produktsioonifirmade koostöös valminud pooletunnise nukufilmi tegemine võttis aega 5 aastat ja selle teoks saamisel osales 150 inimest. Kumusse tuleb "Petja ja hunti“ esitlema filmi peaanimaator Adam Wyrwas Se-ma-fori stuudiost. 

Filmi režissööri Suzie Templetoni varasemaid töid on näidatud ka animafilmide festivalil Animated Dreams – tema nukufilm "Koer“ (Dog) valiti 2002. aastal rahvusvahelise žürii poolt animafestivalil parima looga filmiks. Möödunud aastal võttis Templeton osa Nukufilmi stuudio juubelikollokviumist "Voodoo hing“.

Animaürituste sarja Animateek korraldab PÖFFi animafilmide festival Animated Dreams koostöös EKA animatsiooni osakonna ja Kumu auditooriumiga. Sarja eesmärgiks on tuua kunstiline animatsioon laiema publiku ette ka festivalivälisel ajal ning kutsuda igaks ürituseks kohale mõni tuntud välismaine animaprofessionaal või tutvustada kohalike animategijate loomingut.

Rahvusvaheline Animapäev loodi 2002. aastal, meenutamaks praksinoskoobi leiutaja Charles-Emile Reynaud' korraldatud esimest avalikku Theatre Optique animaseanssi 1892. aasta 28. oktoobril. Mitmed animafestivalid ja animafilmidega tegelevad organisatsioonid kogu maailmas korraldavad animapäeval filmiseansse ja eriüritusi. Eestis tähistatakse Rahvusvahelist Animapäeva animafestivali eestvedamisel kolmandat aastat.

Üritust toetab Poola Vabariigi Suursaatkond.

Vaata lisaks:
http://www.breakthrufilms.co.uk/uk/films/peter_and_the_wolf  
http://www.se-ma-for.com/PIOTRUS.html  

Sissepääs tasuta!
prg. mart kalmo