Elioni digiTVsse lisandus väärtfilmide kanal Silver
Väärtfilme leiab filmifestivalidelt, mõnest kinost, Interneti avarustest, vahel harva ka videolaenutusest, kuid enamasti mitte televisioonist. Telekanalite programmid on koostatud peavoolu maitse järgi, mistõttu reitingulanguse hirmus kiiksuga filme oma programmidesse ei juleta võtta. Aga on ka erandeid. Kaks aastat tagasi lõid rootslased väärfilmide kanali Silver, mis on tänaseks Skandinaavias laialt levinud ning kõrgelt hinnatud. Alates oktoobrist on kanal kättesaadav ka kõigile Elioni digiTV klientidele. Lisaks tasub väärfilme otsida ka Elioni digiTV videolaenutusest, mille valik täieneb pidevalt.

Silveri programmi kuulub vaid sõltumatute filmitootjate looming ning valitud maailma kino šedöövrid, mis on ka kriitikute poolt hästi vastu võetud ning pälvinud auhindu mainekatelt filmifestivalidelt.

Novembris ja detsembris näeb Silverist näiteks:

- Lõuna-Korea filmi Dalkomhan insaeng (ing. k. A Bittersweet Life) (2005), mille kohta on vaatajad öelnud, et kultusrežissöör Quentin Tarantino võiks selle üle uhke olla.
- Esiletõstmist väärib Laurie Collyeri meistriteos Sherrybaby peaosas Maggie Gyllenhaaliga. Film oli Golden Globe nominent ning võitis kokku 7 mainekat auhinda, muuhulgas parima näitleja ja režissööri auhinna Karlovy Vary ja Milano rahvusvahelisel filmifestivalil.
- Dokumentaalfilmi TV Junkie (2006) sisuks on mehe eksirännakud, töötades läbi 3000 tundi videomaterjali ja üle 5000 foto eesmärgiga leida oma elu mõte. Oma roll on filmis ka George Bush´il ja James Brown´il. Film võitis 2006. aastal Sundance filmifestivalil dokumentaalfilmide kategoorias žürii eripreemia.
- Hispaania režissööri Daniel Sánchez Arévalo film Azuloscurocasinegro (ing. k. Darkbluealmostblack) (2006) oli nominent 10 auhinnale ning võitis 19, muuhulgas kaks auhinda parima režissööritöö eest Veneetsia filmifestivalil, parima režissööri debüüdi eest Stockholmi festivalil ning mitmeid auhindu Hispaania filmifestivalidelt.
- Režissöör Richard Linklater pälvis 2001. aasta Veneetsia filmifestivalil tunnustust filmiga Tape (2001), mille tegevus toimub räpase motelli toas nr 19, kus kohtuvad endised keskkoolikaaslased –dokumentaalfilmide tegija Jon, peoloom/narkodiiler Vince ning tema eks-tüdruk Amy.
- 9 auhinnaga pärjatud Rumeenia filmirežissööri Radu Mihaileanu film Train de vie (ing. k. Train of Life) (1998) räägib Kesk-Euroopas asuva juudi küla põgenikest, kes lavastavad rongiga küüditamise, et pääseda natside käest ning jõuda Palestiinasse.
- Hispaania õudusmüsteerium El Espinazo del diablo (ing. k. The Devil´s Backbone )(2001), mis on võitnud 7 auhinda, muuhulgas 2002. aastal International Horror Guild´i ja Ameerika Ühendriikide Academy of Science Fiction, Fantasy & Horror Films aasta parima filmi tiitli.

Silveril on ka igaõhtune Extreme action-filmide blokk, kus näidatakse mitmekesist märulifilmide valikut üle maailma.

Kõikidel filmidel on eestikeelsed subtiitrid. Kanal asub Elioni digiTV põhipaketis kanalikohal 23 ning on kättesaadav ka Slaavi põhipaketi klientidele, kes tellivad juurde Lääne teemapaketi.

Väärtfilmid digiTV videolaenutuses.

Elioni digiTV sisaldab tänaseks üle 800 Eesti ja välismaise filmi, saate, kontserdi salvestuse ja tasuta loengu, mida saab endale puldi teel 24 tunniks laenutada. Ööpäeva jooksul saab filmi piiramatu arv kordi uuesti vaadata, peatada, taaskäivitada, edasi kerida, nagu ka tavalise video puhul. Filmi tellimuse tasu lisatakse igakuisele arvele.

DigiTV videolaenutusest tasub otsida ka väärtfilme, näiteks on siin esindatud: David Lynchi Inland Empire („Siseimpeerium”), Cidade De Deus („Jumalalinn”), Babel („Paabel”), Jim Jarmuschi Broken Flowers („Murtud lilled”) ja Coffee and Cigarettes („Kohv ja sigaretid”), Miehen työ („Mehe töö”), Heights („Kõrgused”), George Clooney´i Good Night, and Good Luck.(”Head õhtut ja õnn kaasa”), Woody Alleni Scoop („Kõmulugu”), The Dish („Taldrik”), Thank You for Smoking („Täname suitsetamast!”), Super Size Me („Ülisuur mina”), Deep Blue („Sügav sinine”), À la folie... pas du tout („Armastab, ei armasta”) jpt.prg. mart kalmo