Programm "Unustatud filmid" näitab Nõukogude Venemaa hittfilme


PÖFF näitab festivali eelsoojendusena 25.-27. novembrini kinos Sõprus 1970ndate Nõukogude Venemaa hittfilme programmis "Unustatud filmid"

Teisipäeval 25. novembril saabub Tallinna näitlejanna Lidija Fedossejeva-Šukšina (s. 1938), keda tuntakse tugevate ja lihtsate nõukogude naiskarakterite kehastajana filmidest "Imelikud inimesed“, "Demidovid“ või "Vivat, gardemariinid“. Tallinnas esitleb ta 1973. aastal valminud mängufilmi "Punetab lodjapuu“, kus tal oma režissöörist abikaasa Vassili Šukšini kõrval oli täita peanäitlejanna roll. 
Filmi ähvardas sarnaselt paljudele teistele riiulisse sattumine, kuid kuna seda oli näidatud “kallile seltsimees Leonid Iljitš Brežnevile isiklikult”, kes hindas linateost kõrgelt, sai sellest üks armastatumaid filme vene publiku hulgas. 

Programm jätkub kolmapäeval Nikita Mihhalkovi 1975. aastal valminud melodraamaga "Armastuse orjatar“, mis oli noorele režissöörile ja näitlejale Mihhalkovile teine suur õnnestumine pärast edukat debüüti “Võõrastele oma, omadele võõras” 1974. aastal. 

Neljapäeval lõpetab festivali 1970ndate aastate edukamaks nõukogude kassafilmiks tõusnud “XX sajandi piraadid” (1979), mille lavastas Boriss Durov Gorki-nimelises filmistuudios ja milles täidab ühe kurjami rolli ka eesti näitleja Rein Aren. Nõukogude publiku jaoks ennenägematut Hongkongi märulifilmide veidrat variatsiooni vaatas toona kinodes kokku 86,7 miljonit inimest! 

Kõik filmid algavad kinos Sõprus kell 21 ja linastuvad 35mm filmikoopial. Filmid on vene keeles ja varustatud eestikeelsete subtiitritega 

Programm on valminud koostöös festivaliga "Forgotten Cinema!“
prg. mart kalmo