Moskva, Belgia
Aanrijding in Moscou Režissöör: Christophe van Rompaey


Kui ameeriklased oleks teinud filmi MOSKVA, BELGIA, oleks selle peaosas olnud kindlasti piltilusad näitlejad. Aga et nende asemel meisterdasid linaloo valmis hoopis belglased, kes viisid tegevuse Moskva-nimelisse töölislinnakusse Belgias, on filmi kangelannad täiesti tavalise välimusega inimesed, kes elavad oma tavalist elu.

Räsitud olemisega naine on mandunud postitöötaja ning nüüdne üksikvanem Maddy, kellel on omamoodi keskeakriis ja tülpimus kõigest. Ühel päeval sõidab ta parklas sisse rõõmsameelse treilerijuhi Johnny veokile. Maddy läheb veelgi enam turri, temast kümmekond aastat noorem Johnny võtab aga asja vabalt ning tuleb mõne päeva pärast Maddyle lausa külla, et ta pagasnik täiesti tasuta ära parandada. Naine pole Johnnyst esmalt üldsegi vaimustunud, ent õpib teda peagi korralikult ja intiimselt tundma.

Romantiline, aga mitte lääge, vaimukas, aga mitte labane, tore, aga ka tõsisema tooniga, see südamlik ja vaimukas film mõjub värske õhuna kõiksuguste romantiliste komöödiate ja armastusdraamade kõrval, milles saavad kokku täielikud vastandid. Eriti värskendavana mõjub kohati leidlik ja enamasti situatsioonidest tekkiv huumor, mis paistabki olevat seal seepärast, et inimesed räägivadki-teevadki nõnda, mitte selleks, et visata linaloos nalja. Ehk just seepärast õnnestuski filmil võita Cannes'i filmifestivalil lausa kolm väiksemat auhinda, üks neist stsenaariumi eest.

Jaanus Noormets


Festivalid ja auhinnad: Cannes, Karlovy Vary, Zurich
Lingid: Koduleht, Treiler

Programm: Panoraam

Riik: Belgia
Aasta: 2008
Pikkus: 102
Keel: hollandi
Produtsent: Jean-Claude van Rijckeghem
Stsenarist: Jean-Claude van Rijckeghem, Pat van Beirs
Režissöör: Christophe van Rompaey
Operaator: Ruben Impens
Muusika: Tuur Florizoone
Montaaž: Alain Dessauvage

Osatäitjad: Barbara Sarafian, Jurgen Delnaet, Johan Heldenbergh, Anemone Valcke, Sofia Ferri


Tootja: A Private View


Kommentaarid(4)
Christophe van Rompaey

Christophe van Rompaey (s. 1970, Gent, Belgia) tegi juba tudengipõlves mitu lühifilmi. Pärast kooli lõpetamist asus ta lavastama reklaame ja lühifilme ning osales režissööri assistendina mitmete filmide tegemisel Belgias ja Hollandis. MOSKVA, BELGIA on tema täispika mängufilmi debüüt.

Aanrijding in Moscou (Moscow, Belgium, 2008)


Reede, 28. november 16:00
Sõprus (eesti- ja ingliskeelsed subtiitrid)
Lisa oma kavva   Osta pilet

Pühapäev, 30. november 14:00
Sõprus (eesti- ja ingliskeelsed subtiitrid)
Külaline: režissöör Christophe van Rompaey
Lisa oma kavva   Osta pilet

Esmaspäev, 01. detsember 18:00
Valga Kultuuri- ja Huvialakeskus (eesti- ja ingliskeelsed subtiitrid)
Lisa oma kavva   Osta pilet

prg. mart kalmo