Boogie
Boogie Režissöör: Radu Muntean


Teie ees on Rumeenia uus laine - sotsiaalse kriitikaga laetud autorikino, mis ammutab inspiratsiooni igapäevaelust. Lugu, milles pole kangelast, kuid milles võib igaüks end ära tunda, meeldigu see või mitte.

Boogie on endine eluvend, kes nüüd püüab harjuda perekonnaelu nõuete ja karidega. Neid aga on eriti raske ületada siis, kui saad kokku vanade sõpradega. Vaataja elab koos Boogiega läbi ühe õhtu ja öö, mille jooksul too jõuab oma teist last ootava naisega tülli minna, sõpradega keeglisaalis õlut juua, prostituudiga magada ja hommikul noruspäi koju tulles taas kaasaga ära leppida.

Vihastamapanevalt aus pilt ühest keskklassi perest, kes ei suuda enam üksteises leida seda sarmi ja lohutust, mis hallis argielus edasi aitab. Kas nad on seda üldse kunagi leidnud?

Radu Muntean oskab pealtnäha väga tagasihoidlike filmimisvõtetega anda edasi pinget ja ettearvamatust, mida igapäevaelu võib pakkuda.

Tõnu Karjatse


Festivalid ja auhinnad: Cannes, Munich, Karlovy Vary, Melbourne, Sarajevo, Warsaw
Lingid: Treiler

Programm: Panoraam

Riik: Rumeenia
Aasta: 2008
Pikkus: 98
Keel: rumeenia
Produtsent: Dragos Vilcu
Stsenarist: Radu Muntean, Alexandru Baciu, Razvan Radulescu
Režissöör: Radu Muntean
Operaator: Tudor Lucaciu
Muusika: Electric Brother
Montaaž: Alexandru Radu

Osatäitjad: Dragos Bucur, Anamaria Marinca, Vlad Muntean, Mimi Branescu, Adrian Vancica

Tootja: MULTI MEDIA EST


Kommentaarid(0)
Radu Muntean

Radu Muntean (s. 1971, Bukarest, Rumeenia) õppis filmilavastamist Bukaresti Teatri- ja Filmiakadeemias. Aastast 1996 on ta teinud rohkem kui 400 reklaamklippi ja mõned lühifilmid. Ta debüteeris 2002. aastal esimese täispika filmiga "The Rage", mis heidab pilgu autoäri illegaalsesse maailma. Tema teine täispikk film "The Paper Will Be Blue" (2006) oli juba kõikjal festivalide menuk, nagu ka tema kolmas film BOOGIE.

Furia (2002), Hirtia va fi albastra (The Paper Will Be Blue, 2006), Boogie (2008)


Laupäev, 06. detsember 17:30
Kumu auditoorium (ingliskeelsed subtiitrid)
Lisa oma kavva   Osta pilet

prg. mart kalmo