Kärbes
Muha Režissöör: Vladimir Kott


Selle filmi peategelased on kaks üksikut inimhinge. Teineteisest midagi teadmata mõistavad nad ühtäkki, et nende jaoks on olemas keegi, kelle peale saab loota ja keda saab raskel hetkel usaldada.

Fjodor Muhhin (Aleksei Kravtšenko, "Mine ja vaata", "9. rood") juhib koos sõbraga kaugsõiduveokit ning elab ainult iseendale. Kui joob, siis ikka korralikult, kui vaatab naisi, siis sedagi reservatsioonideta - nagu üks normaalne vene mees ikka. Pealtnäha ei puudu Fjodoril midagi, ent südames on nukrus, mida viinaga ei peleta. Mehe ellu toob pöörde avastus, et ühes Vene kolkakülas elab üksinda tema kunagisest armusuhtest jäänud teismeline tütar Vera (Aleksandra Tjuftei suurepärane debüütroll), keda koolis kutsutakse Kärbseks ja kes peab ennast alatasa rusikatega maksma panema. Seepärast võtab tüdruk ka poksitunde, et karmis reaalsuses üldse elama jääda. Vera aimab, et tal on kusagil isa, aga ei taha sellest midagi teada. Muhhin peab tütre usalduse võitmiseks üles leidma õige võtme, et avada tee teismeeas neiu hinge, mis on aastatega kogunud viha ja sappi kogu maailma vastu.

Filmis näeb fantastilisi kaadreid Vene kolkaküla igapäevaelust, alustades öisest peksumaratonist ja lõpetades värvikate vene karakterite omavahelise "suhtlemisega". 35-aastase filmilavastaja Vladmir Kotti esimene täispikk mängufilm ei ole muidugi Vene filmikunsti musternäidis, kuid selle siirus ja südamlikkus läheb kahtlemata südamesse igaühele, kes armastab head kino. Arvatavasti sai sellest samamoodi aru ka suvise Šanghai filmifestivali žürii, kes hindas linateost parima mängufilmi auhinnaga.

Helmut Jänes


Festivalid ja auhinnad: Shanghai (Best Feature Film), Zlin (Best European Debut Film - Special Jury Prize)
Lingid:

Programm: Rahvusvaheline võistlusprogramm EurAsia

Riik: Venemaa
Aasta: 2008
Pikkus: 107
Keel: vene
Produtsent: Jevgeni Gindilis
Stsenarist: Vladimir Kott
Režissöör: Vladimir Kott
Operaator: Jevgeni Privin
Muusika: Anton Silaev
Montaaž: Olga Grinshpun, Valeri Myznikov

Osatäitjad: Aleksei Kravtchenko, Aleksandra Tiuftej, Sergei Selin, Jevgenia Dobrovolskaja, Aleksander Golubkov

Tootja: Film Company Tvindie/NTV


Kommentaarid(3)
Vladimir Kott

Vladimir Kott (s. 1973) lõpetas 1996. aastal GITISes filmirežii eriala. Tema lõputöö, lühifilm "Uks" võitis arvukalt auhindu Venemaa ja rahvusvahelistel
filmifestivalidel. Aastatel 1996-2000 töötas ta teatrilavastajana Venemaa erinevates teatrites Tveris, Novgorodis ja mujal. KÄRBES on Kotti esimene täispikk
film.

Mukha (2008)


Teisipäev, 02. detsember 17:30
Coca-Cola Plaza 2 (eesti- ja ingliskeelsed subtiitrid)
Külaline: Produtsent Yevgeniy Gindilis
Lisa oma kavva   Osta pilet

Kolmapäev, 03. detsember 19:30
Sõprus (eesti- ja ingliskeelsed subtiitrid)
Lisa oma kavva   Osta pilet

Laupäev, 06. detsember 22:00
Forum Cinemas Astri (ingliskeelsed subtiitrid)
Lisa oma kavva   Osta pilet

prg. mart kalmo