Saatana inglid
Malaykatou Achaytan Režissöör: Ahmed Boulane


Mõnikord tasub vaadata teisi, et saada paremini aru endast. Ning see film pöörab vaataja pilgu Marokosse, kus - uskuge või mitte - tegutses 21. sajandi alguses ohtlik satanistide võrgustik.

Satanism pakub huvi kõikidele. See on midagi, mis igaühele korda läheb. Aga mis on satanism? Massimeedia ja massiühiskonna jaoks on satanism kasside tapmine ja nende vere joomine, sodoomia ja kannibalism. Ning kui mitte tegelik, siis vähemalt võimalik. Kas ka sinust võib saada satanist? Vastus on lihtne - jah võib, kui kannad musta värvi rõivaid ning kuulad/mängid raskerokki. Nii juhtus 14 marokolasest muusikuga aastal 2003, kes vangistati ühiskonna alustalade kõigutamise pärast. Tõsielusündmustel põhinev film järgib sündmusteahelat, mis leidis aset Marokos, kuid mis võinuks toimuda kus tahes maailmas. See on film vabaduse haprusest ning ühiskondlikku elu mõjutavate tegurite absurdsusest. Kuid kas oleksid need Maroko rokkarid siiani vangis kui nad ei oleks olnud pärit mõjukatest perekondadest, kellel oli seosed poliitikutega ning kellel kerkis antud sündmustega esile omahuvi? Kuid kui neil poleks olnud sõpru meedias ja perekondadel sidemeid poliitikute ja kuningakojaga? Ka neile küsimustele annab film oma nüanssidega vastuse.

Ringo Ringvee


Festivalid ja auhinnad: Osian's Cinefan
Lingid: Treiler

Programm: Inimõiguste eriprogramm "Ikkagi inimene"

Riik: Maroko
Aasta: 2007
Pikkus: 84
Keel: araabia, prantsuse
Produtsent: Ahmed Boulane
Stsenarist: Ahmed Boulane
Režissöör: Ahmed Boulane
Operaator: Serge Hannecart
Muusika: Joel Pelligrini
Montaaž: Arbi Ben Ali

Osatäitjad: Mansour Badri, Younes Megri, Driss Roukhe, Rafik Boubker, Amal Ayouch

Tootja: Boylane Obyrne Production


Kommentaarid(2)
Ahmed Boulane

Ahmed Boulane alustas karjääri teatrinäitlejana Maroko Rahvuslikus Teatrikompaniis ja Maroko raadioteatri trupis 1974. aastal. 30 aasta jooksul on tema kontole kogunenud rohkem kui 100 reklaamklippi, ning 50 mängu- ja dokumentaalfilmi, mis on tehtud nii Marokos kui ka väljaspool riiki. SAATANA INGLID on tema teine täispikk mängufilm.Ali, Rabiaa et les autres (2001), Les Anges De Satan (The Satanic Angels, 2007)


Laupäev, 29. november 19:00
Kinomaja (eesti- ja ingliskeelsed subtiitrid)
Külaline: Režissöör Ahmed Boulane
Lisa oma kavva   Osta pilet

Kolmapäev, 03. detsember 18:00
Athena Keskus (eesti- ja ingliskeelsed subtiitrid)
Külaline: Režissöör Ahmed Boulane
Lisa oma kavva   Osta pilet

prg. mart kalmo