Rahutu
Restless Režissöör: Amos Kollek


Iisraeli päritolu veteran-režissöör Amos Kollek jutustab oma viimase filmiga RAHUTU melanhoolse, ent elujaatava loo juudi immigrandist New Yorgis.

Kurbliku jazz-muusika taustal rullub lahti paralleeljutustus kunstnik Moshest (Moshe Ivgy), kes, pettudes oma kodumaas Iisraelis, selle lõpututes sõdades ning isiklikust hirmust isakssaamise ees lahkub oma kodumaalt Ameerikasse New Yorki, kus ta teenib raha kellade müügiga. Sama ajal hargneb lugu tema Iisraeli armees aega teenivast pojast Tzach'ist (Ran Danker), kellega ta kirja teel lepitust otsib.

Kolleki valitud stilistika kaldub kohati lausa dokumentalistika piirimaile, ent kohati segab ta seda äärmiselt teatraalsete stseenidega. See esialgu võõristavana mõjuv kontrast toimib lõpuks vaatajale vabastavalt, raputades ta lahti tavalistest filmi(jälgimise) kaanonitest.

Tõeliselt elusa hingamise annab linateosele üks Iisraeli tuntumaid näiteljaid Moshe Igvy, kes karismaatilise, ärritava ja vastupandamatult elava juudivanamehena loob põneva ja nüansseeritud portree vastuokslikust inimesest ja tema egoistlikest valikutest, mida esmapilgul on lihtne hukka mõista, ent hakates neile alternatiivi otsima, jääb üle leppida vaid nõutusega.

Andris Feldmanis


Festivalid ja auhinnad: Berlin (in competition), Festroia, Espoo, Toronto, Warsaw
Lingid:

Programm: Foorum

Riik: Iisrael, Saksamaa, Kanada, Prantsusmaa, Belgia
Aasta: 2007
Pikkus: 100
Keel: inglise, heebrea
Produtsent: Michael Tapuach, Talia Kleinhendler
Stsenarist: Amos Kollek
Režissöör: Amos Kollek
Operaator: Virginie Saint-Martin
Muusika: Delphine Measroch
Montaaž: Isaac Sehayek

Osatäitjad: Moshe Ivgy, Ran Danker, Karen Young, Phyllis Somerville, Michael Moshonov


Tootja: Pie Films Ltd


Kommentaarid(0)
Amos Kollek

Amos Kollek (s. 1947, Jeruusalemm, Iisrael) oli Iisraeli armee sõdur aastatel 1965-68. Ta lõpetas Heebrea Ülikooli Jeruusalemmas, kus õppis filosoofiat ja psühholoogiat. Tal on valminud viis romaani, ta kirjutab päeva- ja nädalalehtedesse nagu "The New York Times" ja "Die Zeit". PÖFF on näidanud varem kahte Kolleki filmi, "Kiirtoit, kiired naised" 2000. a ja "Bridget" 2002. aastal. RAHUTU on tema kaheteistkümnes täispikk mängufilm.

Goodbye, New York (1985), Forever Lulu (1987), High Stakes (1989), Double Edge (1993), Bad Girls - Whore (1994), Teddy Kollek (1997, doc), Sue (1997), Fiona (1998), Fast Food, Fast Women (Kiirtoit, kiired naised, PÖFF 2000), Queenie in Love (2001), Bridget (2001, PÖFF 2002), Happy End (2003), Restless (2008)


Pühapäev, 30. november 20:30
Kosmos II (ingliskeelsed subtiitrid)
Lisa oma kavva   Osta pilet

Teisipäev, 02. detsember 15:30
Cinamon PÖFF I (ingliskeelsed subtiitrid)
Lisa oma kavva   Osta pilet

prg. mart kalmo