Revanš
Revanche Režissöör: Götz Spielmann


Revanši võib defineerida kui kättemaksu või kordusmängu saadud kaotuse hüvitamiseks. Götz Spielmann suudab oma uues filmis haarata mõlemat tähendust.

REVANŠis jookseb kaks lugu. Esimene räägib Alexist, kes on lõbumaja jooksupoiss, ning tema tüdruksõbrast, Ukraina päritolu prostituudist Tamarast. Teises loos saame tuttavaks poetöötaja Susanne ja politseinik Robertiga, kes elavad rõõmutus ning lastetus abielus. Need kaks liini jooksevad omavahel kokku ja pärast dramaatilisi sündmusi avaneb Alexil võimalus revanšiks.

See on huvitavalt kirjutatud ja askeetliku esteetikaga ülesvõetud film, mis suudab kohati väljendada sõnadega väljendamatud tundeid, seda ennekõike tänu visuaalse külje domineerimisele verbaalse üle. Oma olemuselt meenutab REVANŠ ehk kõige enam saksa režissööri Valeska Grisebachi "Igatsust" ("Sehnsucht", 2006). Need on filmid, mille lühike pealkiri võtab kokku pika, keerukaid emotsioone ja eksistentsiaalseid küsimusi sisaldava sisu. Filmid, mis käsitlevad lihtinimese elu, kes püüab omadega kuidagimoodi hakkama saada. Filmid, mida iseloomustavad pikad stseenid ja aeglane montaaž, nukrus ning rõõmutus. Kuid ärge kartke - võrreldes selle regiooni kõige rajumate inimvihkajate Michael Haneke ja Ulrich Seidliga on REVANŠ soe ja optimistlik nagu pühapäevahommikune pannkook.

Maria Ulfsak-Šeripova


Festivalid ja auhinnad: Berlin (Panorama - Label Europa Cinemas), Karlovy Vary, London, Sarajevo, Espoo, Warsaw
Lingid: Treiler

Programm: Panoraam

Riik: Austria
Aasta: 2008
Pikkus: 121
Keel: saksa, ukraina
Produtsent: Mathias Forberg, Heinz Stussak, Götz Spielmann, Sandra Bohle
Stsenarist: Götz Spielmann
Režissöör: Götz Spielmann
Operaator: Martin Gschlacht
Muusika: Karina Ressler
Montaaž: Karina Ressler

Osatäitjad: Johannes Krisch, Ursula Strauss, Andreas Lust, Irina Potapenko, Hannes Thanheiser

Tootja: Prisma Film


Kommentaarid(0)
Götz Spielmann

Götz Spielmann (s. 1961, Viin, Austria) sai oma esimesed auhinnad juba 80ndatel, kui õppis Viini Filmiakadeemias. Tema lühifilmi "Naaber" võitis mitu auhinda 1991. aasta San Sebastiani filmifestivalil. Esimese täispika filmiga "Võõras" saavutas ta rahvusvahelise edu, mis jätkus Austria poolt samuti võõrkeelse filmi Oscarile esitatud draamaga "Antares". Spielmanni kuues täispikk film REVANŠ on valminud tema enda produktsioonifirmas Spielmannfilm.

Vergiss Sneider! (1987), Erwin und Julia (1990), Der Nachbar (1993), Die Fremde (The Stranger, 2000), Antares (2004), Revanche (2008)


Laupäev, 29. november 22:00
Cinamon PÖFF I (ingliskeelsed subtiitrid)
Lisa oma kavva   Osta pilet

Reede, 05. detsember 20:00
Kosmos II (ingliskeelsed subtiitrid)
Lisa oma kavva   Osta pilet

prg. mart kalmo