Varblaste laul
Avaze gonjeshk-ha Režissöör: Majid Majidi


VARBLASTE LAUL on film lihtsatest inimestest, nende elust ja unistustest.

Karim on kolmelapselise pere isa, kes kasvandusest ära ooksnud jaanalinnu pärast töölt vallandatakse. Kooli lõpetavale tütrele kuuldeaparaadi ostmise jaoks vajaminevat raha hakkab Karim teenima mototaksojuhina, tassides ühtlasi koju ka igasugust ehituskola, et sellega lisa teenida. Ümbruskonna poistel on aga unistus rajada solgiauguks muutunud kunagisesse veehoidlasse kalakasvandus.

Iraani "uue laine" üks nimekamaid filmitegijaid, näitlemisega karjääri alustanud Majid Majidi valdab filmikunsti inimlikumat poolust. Väga lihtsate vahenditega annab ta edasi argielu rõõme ja muresid, jättes domineerima optimistliku, elujaatava alatooni. VARBLASTE LAUL on siiralt inimlik, oma tragikomöödias kohati isegi naiivsusele kalduv, samas ei puudu filmist ka teatud õpetlik noot.

Majidi 17. film kandideerib Iraani esindajana ka Ameerika Filmiakadeemia auhinnale võõrkeelsete filmide kategoorias. Peaosatäitja Mohammad Amir Naji pälvis tänavu Berliinis oma rolli eest Hõbekaru auhinna.

Tõnu Karjatse


Festivalid ja auhinnad: Berlin (Best Actor - Reza Naji), Karlovy Vary, Espoo, San Sebastian, Vancouver
Lingid: Treiler

Programm: Panoraam

Riik: Iraan
Aasta: 2008
Pikkus: 96
Keel: pärsia
Produtsent: Majid Majidi
Stsenarist: Majid Majidi, Mehran Kashani
Režissöör: Majid Majidi
Operaator: Tooraj Mansoouri
Muusika: Hossein Alizadeh
Montaaž: Hassan Hassandoost

Osatäitjad: Reza Naji, Maryam Akbari, Kamran Dehghan, Hamed Aghazi

Tootja: Majidi Film Production


Kommentaarid(0)
Majid Majidi

Majid Majidi (s. 1959, Teheran, Iraan) töötas aastaid näitlejana nii kinos kui laval. 1980ndate keskpaigas hakkas ta tegema dokumentaal- ja lühifilme ning 1995. aastal debüteeris tõsielusündmustel põhineva täispika filmiga "Baduk". Tema tragikomöödia "Paradiisi lapsed" (1997) võitis parima filmi auhinna Montrealis ja oli võõrkeelse filmi Oscari nominent ning oli ühtlasi kõigi aegade suurim kassahitt Iraanis. VARBLASTE LAUL on Majidi kaheksas täispikk film.

Hoodaj (1984, doc), Ruz-e emtehan (Examination Day, 1988), Baduk (1992), Akhareen abadeh (The Last Village, 1993), Pedar (The Father, 1996), Bacheha-Ye aseman (Children of Heaven, 1997), Rang-e khoda (The Color of Paradise, 1998), Baran (2001), Pa berahneh ta Herat (Barefoot to Herast, 2002, doc), Avaze Gonjeshk-ha (The Song of Sparrows, 2008)


Pühapäev, 30. november 22:30
Kosmos II (ingliskeelsed subtiitrid)
Lisa oma kavva   Osta pilet

Pühapäev, 07. detsember 15:00
Cinamon PÖFF I (ingliskeelsed subtiitrid)
Lisa oma kavva   Osta pilet

prg. mart kalmo