Vikerkaaretegija
The Rainbowmaker Režissöör: Nana Djordjadze


Sel aastal tähistab kuulsusrikas gruusia kino oma sajandat aastapäeva. Nõukogude Liidu lagunemisele järgnenud kaos muutis filmitegemise Gruusias praktiliselt olematuks ning paljud kuulsad tegijad emigreerusid läände. VIKERKAARETEGIJA on üks esimestest taas Gruusia pinnal filmitud täispikkadest mängufilmidest.

Filmis osaleb terve plejaad Gruusia kino tähti - režissöör Nana Djordjadze, kes elab nüüd Berliinis, näitleja Merab Ninidze, kes elab Viinis, Nino Kirtadze, kes elab Pariisis ja kodumaale jäänud üks kuulsamaid Gruusia näitlejaid legendaarne Ramaz Chikvadze. Eesti vaatajal peaks sooja tunde tekitama ka kõrvalrollis üles astuv ning kaua kinost eemal viibinud eesti näitleja Toomas Urb. Ja tähelepanelik kuulaja võib filmis kuulda ka Arvo Pärdi muusikat.

VIKERKAARETEGIJA tragikoomiline lugu leiab aset maalilises mereäärses Batumi linnas. Poiss ja tüdruk ootavad tagasi oma isa, kes vanaisa juttude järgi on suur kangelane. Tegelikult on ta aga süütult vangi kukkunud tähtsusetu ilmajaamatöötaja Dato, kes tagasi koju saabudes avastab, et lapsed ei tunne teda enam ära ja naine on leidnud endale uue mehe. Ning Dato asub oma armastatut tagasi võitma. Ootamatu avastus, et tal on maagiline võime mõjutada ilma, viib võidule selle, mis üdini inimlik ja lihtne.

Selle filmi kohta kehtib hästi Federico Fellini poolt gruusia kino kohta öeldu: "Gruusia kino on kummaline fenomen - eriline, filosoofiliselt kerge, peen ning samas lapselikult puhas ja süütu ..."

Filipp Kruusvall

Film jõuab PÖFFile Tallinna Saksa Kultuuriinstituudi / Goethe Instituudi abiga!


Festivalid ja auhinnad:
Lingid: Koduleht

Programm: Panoraam

Riik: Saksamaa, Gruusia, Soome, Holland, Venemaa
Aasta: 2008
Pikkus: 94
Keel: gruusia
Produtsent: Oliver Damian
Stsenarist: Irakli Kvirikadze
Režissöör: Nana Djordjadze
Operaator: Walther Vanden Ende
Muusika: Paul M. van Brugge
Montaaž: Irakli Kvirikadze

Osatäitjad: Merab Ninidze, Anja Antonowicz, Ramaz Chkhikvadze,
Tšulpan Hamatova, Nino Kirtadze, Toomas Urb


Tootja: 27 Films Production


Kommentaarid(0)
Nana Djordjadze

Nana Dzordžadze (s. 1948, Tbilisi, Gruusia) on töötanud arhitekti-, disaineri-, näitleja- ja režissöörina. Ta on pidanud loenguid Moskva filmiakadeemias (VGIK) ja alates 1993. aastast elanud-töötanud Berliinis. Pärast mitmeid lühifilme tuli ta 1986. aastal välja oma mängufilmidebüüdiga "Robinsonaad ehk minu inglise vanaisa", mis võitis Kuldse Kaamera auhinna Cannes´i festivalil. VIKERKAARETEGIJA on tema seitsmes täispikk mängufilm. Nana Dzordžadze osaleb tänavu PÖFFi võistlusprogrammi EurAsia žüriis.

Robinzonada ili moj angliskij dedushka (Robinsonaad ehk minu inglise vanaisa, 1986), The Poet Rovachidze (1990), Encounters (1993), Ch?teau de La Napoule (1993), About Georgia (1993), The Cook in Love (1996), 27 Missing Kisses (27 puuduvat suudlust, PÖFF 2000), The Rainbowmaker (2008)


Reede, 28. november 20:30
Cinamon PÖFF I (eesti- ja ingliskeelsed subtiitrid)
Lisa oma kavva   Osta pilet

Esmaspäev, 01. detsember 20:30
Vene Teater (eesti- ja ingliskeelsed subtiitrid)
Külaline: Näitleja Toomas Urb
Lisa oma kavva   Osta pilet

Reede, 05. detsember 19:00
Kärdla Kultuurikeskus (eesti- ja ingliskeelsed subtiitrid)
Lisa oma kavva   Osta pilet

prg. mart kalmo