Unenäost ärkamine
Amanecer de un sueno Režissöör: Freddy Mas Franqueza


Seitsmeaastase Marceli ema on baaridaam, kellel on lapse jaoks väga vähe aega. Ühel hommikul võtab ta poja ning sõidab kaugele väikelinna, kus elab Marceli vanaisa. Vanaisa majas on kõle ja võõrastav, pealegi selgub hommikul valusa üllatusena, et ema on öösel lahkunud. Lähemate päevade jooksul saab poiss aru, et ema ei tulegi tagasi ning ta peabki vanaisaga kahekesi jääma. See tundmatu maailm, kus ootab ees uus kool, palliplatsid võõraste lastega ning vanaisa vürtspood, paistab Marcelile algul vastumeelne. Siiski võidab oma mälestustega kimpus olev vanaisa ajapikku kurvameelse poisikese usalduse ning neist saavad lahutamatud kaaslased...

UNENÄOST ÄRKAMINE viib tavapärasest mõtlikumasse, jahedamasse Hispaaniasse. Filmis, mis puudutab lihtsaid ja südamlikke teemasid, ei puudu siiski sisemine soojus. Asjad, mis teevad küll haiget, annavad tõuke, et mõtestada elu ja inimsuhteid sügavamalt. Mõnevõrra ootamatult mõjub filmi keskel hüpe aega, mil näeme Marceli juba teismelise noormehena. Nüüd on ka probleemid teised: raskused iseseisva elu alustamisega ning mure vanaisa süveneva haiguse pärast. Freddy Mas Franqueza tugev debüütfilm paistab silma hea dramaatika ja haaravate karakterite poolest. Kaheldamatult julge on pöördumine küsimuse poole, millele lõplikku vastust anda ei saagi: miks siiski armastatud inimesed meie juurest ära lähevad?

Martin Oja


Festivalid ja auhinnad: Moscow, San Sebastian
Lingid:

Programm: Panoraam

Riik: Hispaania
Aasta: 2008
Pikkus: 100
Keel: hispaania
Produtsent: Ruben Guillem
Stsenarist: Freddy Mas Franqueza
Režissöör: Freddy Mas Franqueza
Operaator: Carles Gusi
Muusika: José Manuel Jiménez
Montaaž: José Manuel Jiménez

Osatäitjad: Hector Alterio, Alberto Ferreiro, Monica Lopez, Sergio Padilla, Aroa Gimeno

Tootja: Terra A La Vista Produccions


Kommentaarid(0)
Freddy Mas Franqueza

Freddy Mas Franqueza (s. 1979, Pego-Alicante, Hispaania) lõpetas audiovisuaalse kommunikatsiooni eriala Universidad CEU Cardendal Herneras. Ta on töötanud režissööri assistendina muuhulgas saksa hittfilmi "Hüvasti, Lenin!" (2003) juures. Maz Franqueza on teinud mõned muusikavideod ja lühifilmid, UNENÄOST ÄRKAMINE on tema esimene täispikk mängufilm.

Amanecer de un sueno (Awaking from a Dream, 2008)


Pühapäev, 30. november 17:00
Cinamon PÖFF I (ingliskeelsed subtiitrid)
Lisa oma kavva   Osta pilet

Laupäev, 06. detsember 14:30
Kinomaja (ingliskeelsed subtiitrid)
Lisa oma kavva   Osta pilet

prg. mart kalmo