24 City
Er shi si cheng ji Režissöör: Jia Zhang-ke


Uuele ajale jalgu jäänud Hiina sõjatehas nr 420 suletakse ja selle krundil käib agar kinnisvaraarendamine. Aga film ei räägi mitte tehasest, vaid neist, kes sinna tööle suunati, kes seal sündisid, kasvasid, elasid ja töötasid. Ja neist, kes sealt laia maailma lahkusid. Jia Zhang-ke laseb paljudel neist näitlejate suude läbi rääkida oma lood. Iga lugu on veidi isemoodi - räägib midagi kadunud puna-Hiinast, kus Mao õpetuse järgi ehitati õlg-õla kõrval kommunismi, sotsialismi või midaiganes ja võideldi välisvaenlastega. Vahelduseks näidatakse pikki plaane tehase demonteerimisest, kerkivatest kõrghoonetest ja lihtsalt inimestest.

24 CITY ei ole kindlasti tavaline film. Kuidagi kummaliselt lummav ja ilus ja vaikne ja võimas on ta, kuigi suurt midagi ekraanil ei toimugi. Nagu jalutuskäik mahajäetud majja, kust aeg-ajalt kerkivad kummitused, kes kulgevad omasoodu ja räägivad oma loo. Neid lugusid siin ümber rääkima hakata pole mõtet ja poleks ka ilus, aga üks on selge, kes viimast lugu ära ei vaata, sellel jääb pool filmi nägemata.

Aivo Vaske


Festivalid ja auhinnad: Cannes (in competition), Toronto
Lingid: Treiler

Programm: Päike tõuseb idast

Riik: Hiina, Hongkong, Jaapan
Aasta: 2008
Pikkus: 112
Keel: mandarini
Produtsent: Jia Zhang-ke, Shozo Ichiyama, Wang Hong
Stsenarist: Jia Zhang-ke, Zhai Yongming
Režissöör: Jia Zhang-ke
Operaator: Yu Lik-wai, Wang Yu
Muusika: Lim Giong
Montaaž: Lin Xudong, Kong Jinlei

Osatäitjad: Joan Chen, Lv Liping, Zhao Tao

Tootja: Xstream Pictures/China Resources/Shanghai Film Group


Kommentaarid(5)
Jia Zhang-ke

Jia Zhang-ke (s. 1970, Fenyang, Hiina) õppis
teismelisena maalikunsti ja kirjutas 21-aastaselt romaani. Aastal 1993 astus ta Pekingi Filmiakadeemiasse ja rajas kaks aastat hiljem Noorte Eksperimentaalfilmigrupi. Pärast filmikooli lõpetamist 1997. a tegi ta lavastajadebüüdi filmiga "Taskuvaras". Zhang-ke filmid tegelevad võõrandunud nooruse, Hiina kaasaegse ajaloo ja globaliseerumisega. Tema käekirja iseloomustavad minimalism ja realism, värviküllane digivideo ja pikad plaanid. Kõik Zhang-ke olulisemad tööd, ka 2006. a Veneetsias parima filmi tiitliga pärjatud "Vaikelu" on linastunud PÖFFil. 24 CITY on tema üheksas täispikk film.

Xiao Wu (Pickpocket, 1997), Zhantai (2000, Tribüün, PÖFF 2001), In Person (2001), In Public (2001), Ren xiao yao (Tundmata rõõmud, PÖFF 2002), Shi Jie (Maailm, PÖFF 2004), Sanxia Haroen (Vaikelu, PÖFF 2006), Dong (2006, doc), Wu yong (Kasutu, PÖFF 2007, DOC), Er Shi Si Cheng Ji (24 City, 2008)


Laupäev, 29. november 19:00
Von Krahli Teater (ingliskeelsed subtiitrid)
Lisa oma kavva   Osta pilet

Teisipäev, 02. detsember 20:00
Von Krahli Teater (ingliskeelsed subtiitrid)
Lisa oma kavva   Osta pilet

prg. mart kalmo