Absurdistan
Absurdistan Režissöör: Veit Helmer


Väikeses eraldatud külas kusagil Euroopa ja Aasia vahel ootavad Aya ja Temelko igatsusega oma esimest armuööd, millele peaks traditsiooni kohaselt eelnema ühine kümblus. Kuid et Absurdistanile omase kvaliteediga ehitatud kaev on juba pikemat aega rivist väljas olnud ning külakese meeshinged ei näita üles mingit huvi olukorra parandamise vastu, kuulutavad naised välja streigi: pole vett, pole seksi. Aya on teistega solidaarne ning Temelkol ei jää ettemääratud armastuse päästmiseks midagi muud üle kui leida võimalus küla veevarustuse taastamiseks. Selleks tuleb tal üles näidata suurt leidlikkust ning võidelda naiste, meeste, looduse ja aja vastupanuga.

Veit Helmeri film on midagi maagilise realismi ja moodsa muinasjutu vahepealset, siin luuakse täiesti omanäoline fantaasiamaailm - veider, pöörane ja mänguline. Sellisena on Helmer äratuntavalt individuaalse käekirjaga - nagu mõnes tema varasemas filmis, puudub ka siin pea täiesti dialoog ning tegevuspaik on nii ajas kui ruumis täpselt määratlemata asukoht. Tähelepanuväärne on ka Helmeri leidlikkus tehniliste lahenduste osas - kaasa arvatud filmivõtted olematu infrastruktuuri baasil. Filmi tegemisel osales multinatsionaalne seltskond - ainuüksi näitlejate koosseisus astusid üles 18 rahvuse esindajad.

Helmeri mänguga kaasa minnes ootab vaatajat lõbus ja kummastav filmielamus.

Heli Meisterson

Film jõuab PÖFFile Tallinna Saksa Kultuuriinstituudi / Goethe Instituudi abiga!


Festivalid ja auhinnad: Sundance, Karlovy Vary, Sofia, Espoo, Montreal
Lingid: Koduleht, Treiler

Programm: Foorum

Riik: Saksamaa, Aserbaidžaan
Aasta: 2008
Pikkus: 88
Keel: vene
Produtsent: Veit Helmer
Stsenarist: Gordan Mihic, Zaza Buadze, Ahmet Golbol, Veit Helmer
Režissöör: Veit Helmer
Operaator: George Beridze
Muusika: Shigeru Umebayashi
Montaaž: Vincent Assmann

Osatäitjad: Maximilian Mauff, Krist?na Malérov?, Nino Chkheidze, Ivane Ivantbelidze

Tootja: Veit Helmer-Filmproduktion


Kommentaarid(1)
Veit Helmer

Veit Helmer (s. 1968, Hannover, Saksamaa) õpis režiid Müncheni filmi- ja televisioonikoolis 1990ndate keskel ning osales režissööri assistendi ja kaasprodutsendina Wim Wendersi filmi "A Trick of Light" (1995) tegemisel. Festivalidel edukalt linastunud Helmeri debüütmängufilmi "Tuvalu" (1999) näidati ka PÖFFil ning režissöör ise viibis festivali külalisena Tallinnas. ABSURDISTAN on tema kolmas täispikk mängufilm.

Tuvalu (1999, PÖFF 2000), Tor zum Himmel (Taevavärav, PÖFF 2004), Absurdistan (2008)


Pühapäev, 30. november 13:30
Kinomaja (eesti- ja ingliskeelsed subtiitrid)
Lisa oma kavva   Osta pilet

Reede, 05. detsember 21:00
Kinomaja (eesti- ja ingliskeelsed subtiitrid)
Lisa oma kavva   Osta pilet

prg. mart kalmo