Araabia ööd
Nuits d'Arabie Režissöör: Paul Kieffer


Piletikontrolörina töötava Georges'i elu on rööbastel: korralik töökoht, kihlatu, hobiks jalgpall ja kohalikus orkestris pasuna mängimine. Pärast kohtumist hädas oleva välisüliõpilasest Yaminaga hakkab mehe rahulolu järk-järgult murenema. Tüdruku siirus, jutud õnnelikust lapsepõlvest Alžeerias ja eksootiline ilu lummavad meest, pakuvad võimalust millekski enamaks kui rutiinne kodanlasepõli Luksemburgis. Tema umbses elus on tüdruk värske tuulepuhang. Ootamatult taipab Georges, et on viimaste aastate jooksul rongiga tööle sõites läbinud 400 000 kilomeetrit, olles seega teinud kümme ringi ümber maakera ilma kodukohast lahkumata, et ta suhted perega on kauged ja sunnitult viisakad ning kihlatu ei vaja teda - vähemalt mitte nii, nagu näib teda vajavat Yamina.

Kui Yamina ühel päeval ootamatult kaob, hakkab mees teda otsima ning reisib läbi Prantsusmaa Alžeeriasse. Teekonna jooksul muutub tüdruku otsimine tõe otsimiseks, enese veenmiseks, et kõik ei ole olnud pettus või ettekujutus ning õnnelik lõpp on võimalik.

ARAABIA ÖÖD esitab nii sisus kui ka visuaalis suurepäraselt kontraste igavavõitu Georges'i ja eksootilise Yamina elu ning kihava ja sombuse Luksemburgi linnamaastiku ning rabavalt kauni ja tüüne Alžeeria kõrbemaastiku vahel. Poeetiliselt jutustab film midagi enamat kui armastusloo - loo rahulolust ja rahulolematusest argieluga, "millegi enama" otsimisest oma elus, kahtlemisest eneses ja teises ning leppimisest.

Katre Pärn

Filmi on esitanud Luksemburg parima võõrkeelse filmi Oscari kandidaadiks.


Festivalid ja auhinnad: Karlovy Vary, Ghent
Lingid: Koduleht

Programm: Panoraam

Riik: Luksemburg
Aasta: 2007
Pikkus: 90
Keel: luksemburgi, prantsuse, araabia
Produtsent: Claude Waringo
Stsenarist: Paul Kieffer, Philippe Blasband
Režissöör: Paul Kieffer
Operaator: Jean-Louis Sonzogni
Muusika: Jeannot Sanavia
Montaaž: Thierry Faber

Osatäitjad: Jules Werner, Sabrina Ouazani

Tootja: Samsa Film


Kommentaarid(0)
Paul Kieffer

Paul Kieffer (s. 1957, Dudelange, Luksemburg) õppis Strasbourgis ajakirjandust ning tegutses ajakirjanikuna RTL Luxembourgis ja vabakutselisena. 1986. a oli ta osaline produktsioonifirma Samsa Film rajamisel. Tema esimene filmilavastus "Die Reise das Land" valmis 1987. a koostöös Frank Hoffmanniga, samuti nagu järgmine film "Schacko Klak" (1989). Alates 1993. aastast, mil ta avastas enda jaoks teatri, on ta teinud üle 15 lavastuse Luksemburgi erinevates teatrites. Lisaks on Kieffer proovinud kätt dokumentaal- ja lühifilmide ning videotega. ARAABIA ÖÖD on tema kolmas täispikk mängufilm.

Die Reise das Land (1987, co-dir), Schacko Klak (1989, co-dir), Nuits d'Arabie (Arabian Nights, 2007)


Reede, 28. november 18:30
Cinamon PÖFF I (ingliskeelsed subtiitrid)
Lisa oma kavva   Osta pilet

Neljapäev, 04. detsember 23:00
Kosmos II (ingliskeelsed subtiitrid)
Lisa oma kavva   Osta pilet

prg. mart kalmo