Vahepealsed päevad
Die Besucherin Režissöör: Lola Randl


Agnese elu fassaad on pealtnäha särav, kuid lähemal vaatamisel on selles aina süvenevad praokesed. Autopiloodil tegutseb ta sissetallatud radadel, olles emotsionaalselt isoleeritud ka oma tütrest, mehest ja neurootilisest õest. Just viimane avab Agnesele aga ootamatu pääsetee pitsitavast elureaalsusest, paludes tal hoolt kanda oma tuttavate korteri eest, mis näeb välja nagu oleks see üleöö maha jäetud. Jäljed võõra abielupaari elust paeluvad teda ja ta jõuab hiljuti aset leidnud tragöödia jälile. Ikka ja jälle naaseb ta korterisse ning olles ühel pärastlõunal veidikeseks tukastanud, leiab Agnes ärgates voodist ka korteri peremehe Bruno. Ootamatu intiimsus leiab aset väljapääsu otsiva meeleheite ajel ja pakub mõlemale leevendust. Kuid seda vaid ajutiselt.

Napilt, selgelt ja kummaliselt haaravalt jutustab film pereelu argipäeva tühjusest, võõrandumisest ja leinast, laskumata seejuures psühholoogilistesse detailidesse või arutlevatesse dialoogidesse. Näiliselt tasased stseenid vahendavad intensiivset ängistust ja valu, pannes vaatajat aktiivselt kaasa elama ning soovima, et killud suudetakse taas tervikuks kokku liita. See on nukker, aga ilma sentimentaalsuseta lootus.

Heli Meisterson

Film jõuab PÖFFile Tallinna Saksa Kultuuriinstituudi / Goethe Instituudi abiga!


Festivalid ja auhinnad: Berlin, Sofia, Karlovy Vary, Shanghai, Vancouver
Lingid:

Programm: BMW Grupp esitleb

Riik: Saksamaa
Aasta: 2008
Pikkus: 104
Keel: saksa
Produtsent: Herbert Schwering
Stsenarist: Lola Randl
Režissöör: Lola Randl
Operaator: Philipp Pfeiffer
Muusika: Maciej Siedzlecki
Montaaž: Natali Barrey

Osatäitjad: Sylvana Krappatsch, André Jung, Samuel Finzi, Jule Böwe, Isabel Metz

Tootja: Coin Film GmbH


Kommentaarid(1)
Lola Randl

Lola Randl (s. 1980, München, Saksamaa) on õppinud Kölni Meediakunsti Akadeemias (2001-2006) ja lõpetanud Müncheni stsenaariumi kirjutamise workshopi 2007. a. Õpingute ajal tegi kuus lühidokki- ja mängufilmi, olles ühtlasi ka filmide stsenarist, produtsent ja operaator. VAHEPEALSED PÄEVAD on tema esimene täispikk mängufilm.

Die Besucherin (In Between Days, 2008)


Reede, 28. november 16:30
Kinomaja (ingliskeelsed subtiitrid)
Lisa oma kavva   Osta pilet

Laupäev, 29. november 21:00
Kosmos II (ingliskeelsed subtiitrid)
Külaline: Režissöör Lola Randl
Lisa oma kavva   Osta pilet

prg. mart kalmo