12. Tallinna Pimedate Ööde Filmifestival (PÖFF) toimub 13. novembrist 7. detsembrini 2008
Festival soovib tutvustada Eesti publikule maailma kino kogu tema värvikuses, pakkudes vaimutoitu mitmele maitsele ja igale vanusele. Festivali korraldab MTÜ Pimedate Ööde Filmifestival.

PÖFF koosneb põhiprogrammist, neljast alafestivalist ning filmi- ja kaastootmisturust:

Põhiprogramm (28. november - 7. detsember) - rahvusvaheline võistlusprogramm EurAasia ja Baltikumi täispikkade filmide võistlusprogramm. Lisaks ülevaade maailmakinost, auhinnatud filme teistelt festivalidelt, ulatuslik dokumentaalfilmide programm, filmitegija, -stuudio või -žanri retrospektiiv ning fookus ühe või mitme riigi filmitoodangule. Põhirõhk on traditsiooniliselt Euroopa filmidel.

Tudengi- ja lühifilmide festival Sleepwalkers (13. - 16. november) - rahvusvahelises võistlusprogrammis osalevad filmi- ja meediatudengite tehtud lühifilmid (mängu-, dokumentaal- ja animafilmid), lisaks on võistlusprogramm Eesti lühifilmidele ning arvukalt eriprogramme.

Animafilmide festival Animated Dreams (19. - 23. november) - sisaldab võistlusprogrammi viimase paari aasta lühianimatsioonidest, filmitegija retrospektiivi ja eriprogramme.

Laste- ja noortefilmide festival Just Film (22. - 29. november) - näitab laste- ja noortefilmide võistlusprogramme ning eripogramme.

Nokia Mobiilfilmide Festival MOFF (8. oktoober - 5. detsember) - mobiilfilmide festival, milles saavad osaleda kõik huvilised.

PÖFFi põhiprogrammi ajal toimub filmi- ja kaastootmisturg Baltic Event (30. november - 3. detsember), mille põhieesmärk on tutvustada rahvusvahelistele filmi- ja teleprofessionaalidele uusimaid Baltimaades valminud mängufilme ning filmitootmisvõimalusi. Baltic Eventi korraldab MTÜ BE.

prg. mart kalmo