Armastus ja teised kuritööd
Ljubav i drugi zlocini Režissöör: Stefan Arsenijevic


Viimane sõda Euroopas on läbi. Elu Belgradis läheb tasapisi ülesmäge. Uued kaubanduskeskused, büroohooned, elamud jne ... Mäletate isegi milline oli Tallinn kümme aastat tagasi? Siiski - õhus on veel midagi, mille kohta meie kontekstis hiljuti öeldi, et "kannatavad posttraumaatilise stressi käes".

Milutin peab Belgradis solaariumi. Tähendab - pätt. Solaariumibisnis pole mingi tavaline äri. Pidada solaariumi tähendab pidada kahte kantpead, kes oma kvartali putkadele katust pakuvad ja vajadusel naabergängi tsuradele tuule alla teevad. Elu tänases Belgradis pole aga see, mis ta oli võib-olla kümme aastat tagasi: putkamajandus hääbub uute kaubakeskuste konkurentsis ja paljud ei suuda ajaga kaasas käia. Milutini päevad on täis muret tumma mängiva tütre, konkurentide sigaduste ja süveneva haiguse pärast: depressioon, igatsus kadunud aegade järele ja ükskõiksus tuleviku suhtes. Palju vastamata küsimusi ja mitte ühtegi lahendust peale põgenemise.

Stefan Arsenijevic võitis selle filmiga Sofia filmifestivalil auhinna parima režissööritöö eest. See ei ole üllatav. Tavalise krimifilmiga saab ilmselt iga õppinud režissöör hakkama, depressiivseid sulisid ja ajastu vaimu ilmselt igaüks tabada ei suuda.

Andres Kõnno


Festivalid ja auhinnad: Berlin (Panorama), Sofia (Best Director), Karlovy Vary, Helsinki, Warsaw
Lingid: Treiler

Programm: BMW Grupp esitleb

Riik: Serbia, Saksamaa, Austria, Sloveenia
Aasta: 2008
Pikkus: 106
Keel: serbia
Produtsent: Herbert Schwering, Miroslav Mogorovic
Stsenarist: Stefan Arsenijevic, Srdjan Koljevic, Bojan Vuletic
Režissöör: Stefan Arsenijevic
Operaator: Simon Tanšek
Muusika: Naked Lunch
Montaaž: Andrew Bird

Osatäitjad: Anica Dobra, Vuk Kostic, Fedja Stojanovic, Milena Dravic, Hanna Schwamborn

Tootja: Coin Film


Kommentaarid(1)
Stefan Arsenijevic

Stefan Arsenijevic (s. 1977, Belgrad, Serbia) õppis filosoofiat ja hiljem Belgradi Draamakunsti Kolledžis filmija telerežiid. On töötanud ka ajakirjanikuna. 2002. aastal tegi endale nime lühidraamaga "(A)Torsion", mis pälvis Berliinis parima lühifilmi Kuldkaru, kandideeris parima lühifilmi Oscarile ja Euroopa Filmiakadeemia auhinnale. Ta on osalenud kassettfilmi "Kaotatud ja leitud" (PÖFF 2005) tegemises. ARMASTUS JA TEISED KURITÖÖD on tema esimene täispikk film.

Ljubav i drugi zlocini (Love and Other Crimes, 2008)


Teisipäev, 02. detsember 18:00
Vene Teater (eesti- ja ingliskeelsed subtiitrid
)
Lisa oma kavva   Osta pilet

Laupäev, 06. detsember 20:30
Kosmos II (ingliskeelsed subtiitrid)
Külaline: Režissöör Stefan Arsenijevic
Lisa oma kavva   Osta pilet

prg. mart kalmo