Olen alati tahtnud gängster olla
J'ai toujours rêvé d'être un gangster Režissöör: Samuel Benchetrit


OLEN ALATI TAHTNUD GÄNGSTER OLLA on ekstentriline, eksistentsialistlik, mustvalge, vana hea tummfilmi stiilis vändatud komöödia, kus kordagi päris laia lõuaga ei naera, aga muigama ajab küll. Film koosneb neljast lühiloost, mida ühendab üks ja sama koht, maantekohvik, kus esimeses novellis üritab relvastatud, aga ühe käega röövel edutult üle võtta kohvikut, kukub aga lootusetult ilusa ettekandja tõttu läbi, teises novellis üritavad kaks amatöörvarast edutult röövida rikkuri tütart, et teda vahetada hiljem raha vastu välja, kolmandas arutavad kaks lauljat samas kohvikus selle üle, kes kellelt varastas laulu ja naise, viimases lühifilmis aga saavad kokku viis 75 aastast vallandatud röövlit....

Film on üles ehitatud vaimukatele karakterjoonistele ja situatsioonikoomikale. Tegemist ei ole siiski vaimuvaese slaptick komöödiaga, vaid muheda intellektuaalse huumoriga.

Tiina Lokk

"OLEN ALATI TAHTNUD GÄNGSTER OLLA on aeglaset kulgev kohutavalt naljakas segu Ameerika ja Prantsuse trilleritele omastest elementidest, paroodiast, tummfilmist, Melville'ist ja Prantsuse uuest lainest."

Jonathan Romney, Londoni filmifestival


Festivalid ja auhinnad: Locarno, Sundance (World Cinema Screenwriting Award), Transilvania (Audience Award)
Lingid: Treiler

Programm: Foorum

Riik: Prantsusmaa
Aasta: 2007
Pikkus: 113
Keel: prantsuse
Produtsent: Olivier Delbosc, Marc Missonnier
Stsenarist: Samuel Benchetrit
Režissöör: Samuel Benchetrit
Operaator: Pierre Aïm
Muusika: Sophie Reine
Montaaž: Sophie Reine

Osatäitjad: Anna Mouglalis, Edouard Baer, Bouli Lanners, Serge Lariviere, Alain Bashung

Tootja: Fidelité Films


Kommentaarid(0)
Samuel Benchetrit

Samuel Benchetrit (s. 1973, Champigny-sur-Marne, Prantsusmaa) on kirjanik, näitekirjanik ja filmitegija. Ta on kirjutanud populaarse ja kriitikute poolt hinnatud romaani "Récit d'un branleur" ning lavastanud 2003. aastal Prantsusmaal populaarseks saanud komöödia "Janis ja John" (2003), mille peaosas on tema varalahkunud abikaasa Marie Trintignant. OLEN ALATI TAHTNUD GÄNGSTER OLLA on tema teine täispikk mängufilm.

Janis et John (2003), J'ai toujours revé detre un gangster (I Always Wanted to be a Gangster, 2007)


Reede, 28. november 16:00
Cinamon PÖFF I
Lisa oma kavva   Osta pilet

Esmaspäev, 01. detsember 22:30
Vene Teater (ingliskeelsed subtiitrid)
Lisa oma kavva   Osta pilet

prg. mart kalmo