Ballast
Ballast Režissöör: Lance Hammer


BALLAST võitis Deauville'i filmifestivalil žürii eriauhinna ja 2008. aasta Sundance'i filmifestivalil parima režissööri ja parima operaatori auhinna. Seda filmi peetakse üheks silmapaistvamaks tänavuseks indie-filmiks ning stsenaristi ja režissööri Lance Hammeri karjääri hüppelauaks. Hiljuti esitati BALLAST nelja Gothami Sõltumatu Filmiauhinna nominendiks, nende hulgas auhinnad parima režissööri, parima näitleja ja parima ansamblitöö eest.

Mississippi suudmealal, ühes riigi vaeseimas piirkonnas, toibub keskealine mustanahaline mees Lawrence enesetapukatsest, mille ajend oli tema kaksivenna surm narkootikumide üledoosi tõttu. Filmi emotsionaalne maastik köetakse veelgi rohkem üles, kui teda külastab vennapoeg, kes nõuab mehelt relva ähvardusel kaksikvennale kuulunud raha. Onu ja vennapoja meeleheitlikku hingeseisundit ning üksikema ponnistusi kaitsta oma vaevatud poega suurendavad vaesus, vähene haridus ning ebakindlus tuleviku ees. Ehkki kõik kõlab väga süngelt, leiab selles emotsionaalses loos aset ümbersünd, kui rusutud onu, tema kibestunud vennanaine ja vägivaldsusele kalduv vennapoeg leiavad lunastuse ning uue perekondliku kokkukuuluvustunde.

Loomulik näitlejatöö, meenutades Belgia vendade Dardenne'ide filmidele sarnast mitte-professionaalset näitlejatööd, on vapustav neis rollides, mis arenevad alandlikust vaikusest ettearvamatu jõuni. See on kõrgema taseme inimlik draama ning lootustandev lugu andestamisest ja uuest algusest.

Sandy Mandelberger


Festivalid ja auhinnad: Sundance (Cinematography Award, Directing Award), Berlin (in competition), Karlovy Vary, Moscow, London, Vienna
Lingid: Treiler

Programm: BMW Grupp esitleb

Riik: USA
Aasta: 2008
Pikkus: 96
Keel: inglise
Produtsent: Lance Hammer, Nina Parikh
Stsenarist: Lance Hammer
Režissöör: Lance Hammer
Operaator: Lol Crawley
Muusika: Lance Hammer
Montaaž: Lance Hammer

Osatäitjad: Micheal J. Smith, Sr., JimMyron Ross, Tarra Riggs, Johnny McPhail, Ventress Bonner

Tootja: Alluvial Film Company


Kommentaarid(1)
Lance Hammer

Lance Hammer (b. 1967, Ventura, California, USA) lõpetas arhitektuuri eriala Lõuna-California Ülikoolis ja töötas hiljem Hollywoodi stuudiote kunstiosakondades, osaledes muuhulgas vendade Coen'ide filmis "Mees, keda polnud siin" (2001) tegemisel. 2004. aastal osales ta Berliinis Talent Campusel, kus esitles oma projekti "The Imperfect Cell". BALLAST on Hammeri lavastajadebüüt, ühtlasi on ta filmi stsenarist, monteerija ja produtsent.

Ballast (2008)


Kolmapäev, 03. detsember 22:00
Sõprus
Lisa oma kavva   Osta pilet

Laupäev, 06. detsember 15:30
Kumu auditoorium
Lisa oma kavva   Osta pilet

prg. mart kalmo